Katedra Live

PROJEKT

Slideshow

Slideshow 9 marca 23:52 wyświetleń: 420

I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.


 


 1. Rekolekcje „Na Progu Wielkiego Postu”, które rozpoczynamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej, poprowadzi ks. Jan Prątnicki, który od grudnia minionego roku posługuje wśród nas. Zapraszamy, do środy włącznie, na Msze Święte rekolekcyjne o godz. 12.00 i 18.00.
 2. Wśród nas witamy diakona Macieja Czaczyka, którego Ksiądz Rektor skierował do katedry na praktykę duszpasterską. Codziennie pamiętajmy w modlitwie o przyszłych kapłanach.
 3. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy w modlitwie szczególnie pamiętać o Piotrze naszych czasów.
 4. Do św. Judy Tadeusza modlimy się zawsze w drugi czwartek miesiąca, który wypada właśnie w tym tygodniu marca. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji naszych próśb i podziękowań.
 5. Czas Wielkiego Postu wyróżnia się poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych:  
  DROGA KRZYŻOWA
  (wielkopostne piątki) - dla młodzieży i dorosłych - przed południową Mszą Świętą o godz. 11.30 oraz po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.45, dla dzieci - przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.15;      
  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym (wielkopostne niedziele) - godz. 17.15;       
  PORANNA JUTRZNIA (dni powszednie Wielkiego Postu) - godz. 6.30.         
  Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
 6. Osoby zainteresowane pogłębieniem życia w wierze zapraszamy w imieniu oo. Jezuitów (ul. Pocztowa) na 9-tygodniowe rekolekcje-seminarium „Z Jezusem w mocy Jego Ducha”. Rozpoczęcie 12 marca Mszą Świętą o godz. 18.00 (spotkania późniejsze w każdy wtorek). Po odbyciu seminarium uczestników zapraszamy do włączenia się w grupę Odnowy w Duchu Świętym w naszej parafii. Szczegóły seminarium znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 7. Bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej dla dzieci i rodziców komunijnych, wzorem roku ubiegłego, rozpoczniemy w najbliższy piątek, 15 marca. Po zakończeniu dziecięcej Drogi Krzyżowej spotkamy się jeszcze na nauce dla dzieci i osobnej dla rodziców.
 8. Nauki przedślubne odbędą się w naszej parafii w formie weekendowej. Początek - 22 marca (piątek) o godz. 19.30; zakończenie - 24 marca (niedziela) na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 10.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
 9. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na Złoty Dzwon Niepodległości oraz regotyzację ściany północnej naszej katedry. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.      
  Ofiarami do puszek zbieranymi dziś przez Parafialny Zespół Caritas możemy wesprzeć wielkopostne dzieła miłosierdzia. 
  Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes - dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji odbędzie się po każdej Mszy Świętej.
 10. Czcigodnym Gościom i Parafianom oraz dostojnym Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy poprze wielkopostne ćwiczenia duchowne otwierające nas na Pana Boga w Słowie Bożym i Sakramentach Kościoła, pozwalali Duchowi Świętemu uzdalniać nasze serca do coraz większej miłości.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: nasi parafianie - śp. Roman Kuchciński i śp. Halina Smagalska oraz księża naszej archidiecezji - śp. Ks. Augustyn Kozior i śp. Ks. Jan Depta.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-03-09 23:52
Wszystkich rekordów: