Katedra Live

PROJEKT

Slideshow

Slideshow 10 lutego 01:35 wyświetleń: 315

V Niedziela Zwykła – 10_lutego_2019 r.


 


W tym tygodniu patronują nam:

  • Ø 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • Ø 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

 

  1. Jutro, 11 lutego, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. Na Mszach Świętych o godz. 7.00, 12.00 oraz 18.00 będzie można przyjąć sakrament chorych. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących naszej parafii zostanie odprawiona o godz. o godz. 12.00.
  2. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Świętą w intencji nowennowych próśb i podziękowań zapraszamy w środę o godz. 18.00.
  3. Msza Święta w intencji kresowych żołnierzy Armii Krajowej zostanie odprawiona przez ks. Biskupa Henryka Wejmana w czwartek, 14 lutego br., o godz. 12.00. Po Eucharystii zostanie poświęcona i odsłonięta tablica: „W hołdzie kresowym żołnierzom Armii Krajowej”.
  4. Za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza modlić się będziemy w najbliższy, drugi czwartek miesiąca, o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji próśb oraz podziękowań zanoszonych do Pana Boga przez patrona spraw trudnych i beznadziejnych.
  5. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
  6. Jerycho Różańcowe, czyli całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową, rozpocznie się w czwartek Mszą Świętą o godz. 18.00.  
  7. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane na Złoty Dzwon Niepodległości oraz regotyzację ściany północnej naszej katedry - BÓG ZAPŁAĆ. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
  8. Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, by Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię”, nie było przez nas odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty: śp. Marianna Tkaczyk, Waleria Sierakowska oraz Jan Drozd. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-02-10 01:35
Wszystkich rekordów: