Katedra Live

PROJEKT

Slideshow

Slideshow 21 lipca 12:00 wyświetleń: 646

XV NIEDZIELA ROKU – 21 LIPCA 2019 R.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 22 VII /poniedziałek/ – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych; 23 VII /wtorek/ – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy; 24 VII /środa/ – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu; 25 VII /czwartek/ – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii, patron naszej katedralnej parafii; 26 VII /piątek/ – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

Katedralny Odpust św. Jakuba Apostoła odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 lipca. Uroczystości poprzedzą: trwająca od minionego wtorku nowenna do św. Jakuba Apostoła oraz Rekolekcje Jakubowe”, które wygłosi ks. kan. Ryszard Kamiński, historyk Kościoła.

Plan rekolekcji: poniedziałek i wtorek 22 - 23 lipca br.  
*
Msza Święta z homilią – godz. 1800

po Mszy Świętej    
*nauka rekolekcyjna i adoracja Najświętszego Sakramentu  
*Apel Jasnogórski – godz. 2100

Środa, 24 lipca – Msza Święta wigilijna św. Jakuba Apostoła – godz. 1800

Sakrament Pokuty będzie sprawowany przez cały tydzień, przed i podczas wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw.

CZWARTEK 25 LIPCA

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JAKUBA APOSTOŁA
Msze Święte odpustowe – godz. 700 i 1200
Nieszpory Jakubowe z udziałem Księży Biskupów i Kapituły Katedralnej – 1715
UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA – 1800

Jarmark Jakubowy rozpocznie się w czwartek 25 lipca br. i potrwa do niedzieli 28 lipca. Ponieważ kierowane są do parafii zapytania, potwierdzamy, że organizatorem i współorganizatorem Jarmarku Jakubowego nie jest nasza katedralna parafia
lecz Fundacja Dzieło Św. Jakuba oraz ks. Maciej Pliszka, Prezes Fundacji.

Dziękujemy organizatorom Jarmarku Jakubowego
za cały włożony trud w przygotowanie oraz przeprowadzenie tego dzieła.

Biuro parafialne w okresie wakacyjnym - wtorki i w czwartki w godz. od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. W pilnych sprawach zapraszamy w dni powszednie po Mszach Świętych.

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Organowego zapraszamy do naszej katedry na koncert organowy w wykonaniu organisty młodego pokolenia, Jakuba Stefka. Sobota, 28 lipca, godz. 20.00, wstęp wolny.

BÓG  ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne oraz ogólnokościelne. Dziękujemy za każde wsparcie regotyzacji ściany północnej oraz fundacji „Złotego Dzwonu Niepodległości”.

Drogim Gościom i Parafianom, dostojnym Jubilatom oraz Solenizantom, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzę otwartości serc na wszelkie łaski, jakich Pan Bóg pragnie nam w swej hojności udzielać podczas rekolekcji oraz Odpustu Jakubowego.

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:
1* 
Jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała swoją uroczystą inaugurację w przyszły poniedziałek 29 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie.

2* W dniach 21 – 28 lipca 2019 obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Wzorem lat ubiegłych możemy wziąć udział w misyjnej Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Informuje na stronie www.miva.pl.

 

Ks. Dariusz Knapik - proboszcz

utworzono : Przedwczoraj 12:00
Wszystkich rekordów: