Slideshow 7 października 2018 11:42 wyświetleń: 426

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 7_października_2018 r.


 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

 

1.        Spotkanie męskiej wspólnoty Rycerze Kolumba odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.

2.        Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 17.30 natomiast w czwartek, o tej samej godzinie w połączeniu z różańcem, modlimy się za wstawiennictwem Św. Judy Tadeusza. Wieczorne Msze Święte w te dni będą sprawowane w intencji naszych próśb i podziękowań.

3.        Modlitwa różańcowa w naszej wspólnocie odmawiana jest każdego dnia o godz. 17.3o.

oraz w środę dla dzieci o godz. 17:oo

4.        Za przygotowanie do sakramentów świętych  naszej parafii odpowiadają:

Pierwsza Komunia Święta – ks. Maciej

Sakrament Bierzmowania – ks. Michał i s. Anna

Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego – Siostry Jadwiżanki

5.        Za dobroć serca, zaufanie, za wszelkie ofiary oraz te, które są składane na regotyzację ściany północnej katedry i  Dzwon Niepodległości, serdecznie dziękujemy oraz zapewniamy o stałej pamięci w modlitwie.

6.        Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym katedralnym zespołem duszpasterskim życzę, byśmy przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i za Jej przykładem otworzyli nasze serca na całkowite zaufanie Panu Bogu.

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

„Zapraszamy wszystkich na pierwszą w dziejach Szczecina i Archidiecezji papieską koronację Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbędzie się w sobotę, 13 października o godz. 11.30, podczas Mszy Świętej pontyfikalnej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie. O godz. 11.00, przed liturgią eucharystyczną, nastąpi premiera utworu SUB TUUM PRAESIDIUM. Ponadto wiernych z rejonu szczecińskiego zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia Misji Koronacyjnych, w sobotę, 6 października o godz. 17.30, będzie to zarazem rozpoczęcie wielkiej modlitwy różańcowej za Ojczyznę.”

 „Zapraszamy na Mszę Świętą w dziewiątą rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Zostanie ona odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w niedzielę, 14 października br. o godz. 12.00, z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków, rodzinnej miejscowości śp. Księdza Arcybiskupa.”

„Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona w niedzielę, 14 października, o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.”

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Teresę ACKIEWICZ.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-10-07 11:42
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: