loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą [14 stycznia 2024r.]

 1. We wtorek kończymy odwiedziny kolędowe. Prosimy o deklarację chęci przyjęcia księdza po kolędzie. Można to uczynić wypełniając kartę zgłoszeniową, która jest dostępna przy wyjściu z katedry oraz w zakrystii. Po kolędzie duszpasterze chodzą w godz. od 17.00 do 20.30.
   
 2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
   
 3. W piątek, 19 stycznia, przypada dzień imienin JE Księdza Biskupa Henryka Wejmana. W tym dniu otoczmy szczególną modlitwą Czcigodnego Solenizanta.
   
 4. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: W środę, 17 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, Boga swego... a swego bliźniego jak siebie samego.” (Łk 10,27). Program ekumenicznych modlitw w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie jest w tym roku następujący:
 • 17 stycznia (środa) godz. 19.00 – Dzień Judaizmu, Kościół św. Dominika, Pl. Ofiar Katynia 1;
 • 21 stycznia (niedziela), godz. 18.00 – Parafia Prawosławna, ul. Zygmunta Starego 1;
 • 22 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00 – Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26B;
 • 23 stycznia (wtorek), godz. 18.00 – Parafia Ewangelicko-Augsburska, ul. Energetyków 8;
 • 25 stycznia (czwartek), godz. 19.00 – Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła, ul. św. Jakuba Apostoła 1. Uroczyste Nieszpory w Bazylice Archikatedralnej będą stanowić zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
   
 1. Katechezy Zwiastowania Drogi Neokatechumenalnej rozpoczną się w naszej katedrze po feriach zimowych, w niedzielę 28 stycznia. Przez kolejne tygodnie, od poniedziałku 29 stycznia, w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00, można będzie włączyć się w słuchanie tych katechez, na które już teraz zapraszamy młodzież i dorosłych.
   
 2. W związku z jubileuszem misji chrystianizacyjnej świętego Ottona na Pomorzu, organizujemy w dniach 26-28 kwietnia pielgrzymkę do miejsc związanych z Apostołem Pomorza w Bawarii. W programie zwiedzanie Norymbergii, Bambergu i sanktuarium Czternastu Świętych Wspomożycieli. Szczegółowy plan znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz.
   
 3. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i zaufanie oraz wszelkie ofiary, duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ
   
 4. Dziś, 14 stycznia, w całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przeżywamy Piąty Dzień „Nowenna Odnowy Wiary”. Miejscem centralnych obchodów Nowenny w styczniu jest kościół parafialny pw. Bł. Michała Kozala w Świnoujściu. O godz. 11.30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity zostanie odprawiona tam uroczysta Msza Święta.     
  W łączności duchowej z Ludem Bożym nad Odrą i Bałtykiem, nasze życzenia na nadchodzący tydzień wyrażamy Wam w modlitwie:     
  Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś swoim Apostołom: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody. Uczcie ich zachowywać to, co wam przykazałem, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Ty posłałeś biskupa Ottona na Pomorze, aby zasiał w sercach ludzkich ziarno Ewangelii. Pozwól i nam, za jego pośrednictwem, świadczyć przed ludźmi słowem i czynem o Twojej Miłości. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
  Zaśpiewajmy aklamację do św. Ottona: „Święty Ottonie – Patronie nasz...” (3 x)

   

DO WIECZNOŚCI ODESZLI OD NAS W TYM TYGODNIU: Śp. Sabina Przybyła, śp. Czesława Mazurek i śp. ppłk Zbigniew Piasecki ps. "Czekolada", który w Powstaniu Warszawskim walczył w VII Batalionie "Ruczaj" i Batalionie "Miłosz". Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ