loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną [1 maja br.]

 1. Liturgia Trzeciej Niedzieli Wielkanocnej:    
  Msze Święte
  – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00;    
  Adoracja Najświętszego Sakramentu – od 20.00 do 21.00;    
  Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela podczas nabożeństw majowych o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy w domach rodzinnych.

   
 2. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej katedrze będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o dar jedności i wzajemnego szacunku oraz pokoju w Polsce, w Ukrainie i na całym świecie.
   
 3. Plan liturgii Tygodnia:    
  Msze Święte – 7.00, 12.00  i 18.00, nabożeństwa majowe – 17.30;        
  W pierwszy czwartek maja adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30, w ramach nabożeństwa  majowego i wieczornej celebracji Eucharystii;     
  W pierwszy piątek litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa modlić się będziemy po przyjęciu Chrystusa Eucharystycznego;    
  W pierwszą sobotę Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy różańcowej przed Jezusem prawdziwie obecnym w Najświętszym Sakramencie o godz. 17.00. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w tym dniu po Mszy Świętej wieczornej;    
  Chorych odwiedzamy z posługą sakramentalną w sobotę, w godzinach przedpołudniowych.

   
 4. Spowiedź w niedziele i dni powszednie podczas wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw i adoracji.
   
 5. Ogłoszenie Kurii Biskupiej:    
  1*Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza w sobotę, 7 maja br., o godz. 19.30 na Koncert Jubileuszowy z okazji 50-lecia działalności artystycznej Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, z udziałem Chóru Jubilata, solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Gorzowie Wielkopolskim, pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke. Wykonana zostanie „Messa di Gloria” Giacomo Pucciniego.

  2*Za tydzień, 8 maja, po dwuletniej przerwie, odbędzie się kolejny Marsz dla Życia, który przejdzie ulicami Szczecina pod hasłem „WYBIERZ ŻYCIE”. Będzie on wyrazem osobistego opowiedzenia się za życiem. Na Marszu będzie można usłyszeć bijący dzwon „Głos nienarodzonych”. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 8 maja, o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach. Po Marszu zapraszamy na Eucharystię w Katedrze, połączoną z przyjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.    

  3*Dzieło Biblijne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza stowarzyszenia, grupy i kręgi biblijne z terenu Archidiecezji na coroczny Dzień Wspólnoty. Spotkanie odbędzie w sobotę, 14 maja br., w Kamieniu Pomorskim przy parafii pw. św. Ottona z Bambergu. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 10.00. Szczegółowy program jest przedstawiony na załączonym plakacie.

   
 6. Za wszelkie ofiary, a także za pomoc uchodźcom wojennym, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, Uchodźcy z Ukrainy, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzymy duchowej siły do poniesienia światła Zmartwychwstałego Zbawiciela wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz oraz miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, manipulacja, kłamstwo, przemoc i nienawiść. 
 

Miłosiernemu Panu polecajmy zmarłych, który w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Szajko, Danuta Hrycaj oraz śp. Waldemar Góral. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie … .

 

W tym tygodniu patronują nam: 

- poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

- wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

- piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa. 

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ