loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą [21 stycznia br.]

 

 1. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II modlić się będziemy w poniedziałek, 22 stycznia. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy, jak  co tydzień, w środę. W te dni wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji naszych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
   
 2. Za przyczyną św. Jakuba Większego, Apostoła - patrona katedry, w nawiązaniu do jakubowego odpustu przypadającego 25 lipca, modlić się będziemy w najbliższy czwartek, w święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny, ludności zachodniopomorskiej ziemi, Szczecina i Szczecinian a także tych, którzy sprawują różne urzędy w naszym mieście, województwie i archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Będziemy prosić o łaskę patronatu św. Jakuba nad Szczecinem, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne dla naszej archidiecezji oraz za narzeczonych o właściwe rozeznanie powołania do życia w małżeństwie i rodzinie. Prosić będziemy również dla młodego pokolenia Polaków o dary Ducha Świętego i więź z Chrystusem.
   
 3. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:     
  1*Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, Boga swego... a swego bliźniego jak siebie samego.” (Łk 10,27). Program ekumenicznych modlitw w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie jest w tym roku następujący:
 • 21 stycznia (niedziela), godz. 18.00 – Parafia Prawosławna, ul. Zygmunta Starego 1;
 • 22 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00 – Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26B;
 • 23 stycznia (wtorek), godz. 18.00 – Parafia Ewangelicko-Augsburska, ul. Energetyków 8;
 • 25 stycznia (czwartek), godz. 19.00 – Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła. Uroczyste Nieszpory naszej w Bazylice Archikatedralnej będą stanowić zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
   

2*XXXIX Misterium Kolędowe odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, 27 stycznia br.(sobota), o godz. 19.30. W koncercie weźmie udział ponad 100 wybitnych szczecińskich muzyków, w tym dwa chóry Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Partie solowe zaśpiewa znakomita wokalistka - Jolanta Szczepaniak, a recytacje wykona aktor Teatru Współczesnego - Przemysław Walich. Kierownictwo muzyczne: Szymon Wyrzykowski. Organizator: Chór Akademicki im. Prof. Szyrockiego ZUT. Wstęp wolny.
 

 1. Katechezy Zwiastowania Drogi Neokatechumenalnej rozpoczną się w naszej katedrze za tydzień, w niedzielę 28 stycznia. Przez kolejne tygodnie, od poniedziałku 29 stycznia, w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00, można będzie włączyć się w słuchanie tych katechez, na które już teraz zapraszamy młodzież i dorosłych.
   
 2. W związku z jubileuszem misji chrystianizacyjnej świętego Ottona na Pomorzu, organizujemy w dniach 26-28 kwietnia pielgrzymkę do miejsc związanych z Apostołem Pomorza w Bawarii. W programie zwiedzanie Norymbergii, Bambergu i sanktuarium Czternastu Świętych Wspomożycieli. Szczegółowy plan znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz.
   
 3. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i zaufanie oraz wszelkie ofiary, duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ
   
 4. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia oraz Gości i Parafian. Pamiętamy o Was w modlitwie wzywając wstawiennictwa św. Jakuba, patrona katedry i katedralnej parafii oraz patronów tygodnia: św. Wincentego diakona i św. Wincentego Pallottiego, św. Franciszka Salezego i św. Pawła Apostoła oraz św. Tymoteusza i Tytusa.  
   

DO WIECZNOŚCI ODESZŁA OD NAS W TYM TYGODNIU śp. Jadwiga Sobotko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ