loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą [23 stycznia br.]

Z inicjatywy papieża Franciszka trzecia Niedziela Zwykła jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Wszyscy otrzymaliśmy szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę i medytację Pisma Świętego oraz kontemplację ewangeliczną Pana Jezusa. Papież przypomina, że „Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech lektura tekstów natchnionych stanie się codzienną formą modlitwy w naszej chrześcijańskiej duchowości.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
 • wtorek, 25 stycznia – św. Paweł Apostoł w tajemnicy swego nawrócenia;
 • środa, 26 stycznia – św. biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy św. Pawła;
 • piątek, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

 

 1. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ:    
  Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.     
  Program pozostałych ekumenicznych spotkań modlitewnych w Szczecinie:        
  *Poniedziałek, 24.01. godz. 18.00 – Karmel Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26 B;    
  *Wtorek, 25.01. godz. 19.00 – Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba, ul. św. Jakuba 1.

   
 2. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18.00. Podziękowania oraz prośby na środowe nabożeństwo możemy składać do skarbony pod chórem. W tych intencjach celebrować będziemy wieczorną Mszę Świętą.
   
 3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha. 
   
 4. Spotkanie nt. Synodu, do którego zaprosił nas Papież Franciszek, poprowadzi ks. Maciej oraz Domowy Kościół 26 stycznia o godz. 19.00. Zapraszamy katedralnych parafian oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w synodalną debatę oraz rozeznanie. 
   
 5. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
   
 6. Ks. Biskup Henryk udzieli Sakramentu Bierzmowania kandydatom z Archidiecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego oraz wprowadzi kolejne osoby dorosłe do katechumenatu, podczas Mszy Świętej celebrowanej w naszej katedrze w najbliższy piątek, 28 stycznia, o godz. 18.00.
   
 7. W drugim tygodniu ferii zimowych organizujemy obóz narciarski dla dzieci i młodzieży w Wiśle. Bliższych informacji udziela ks. Grzegorz.
   
 8. Zapraszamy do odnowionej katedralnej zakrystii, która jest jednym z najważniejszych miejsc kościoła. Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie, modlitwę oraz każdy dar serca na zakrystyjne meble – Bóg zapłać. Przy tej okazji dziękujemy Marszałowi Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydentowi Miasta Szczecina za ogromy wkład w dzieło regotyzacji ściany północnej katedry ze środków przewidzianych prawem na zabytki. Dziękujemy Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wszystkim Dobrodziejom – prywatnym i instytucjonalnym.    
  Katedra to wizytówka miasta Szczecina i zachodniopomorskiego województwa, a ze względu na nasze położenie geograficzne, również Państwa Polskiego. Bóg zapłać za każde dobro ofiarowane na tę czcigodną, wciąż podnoszoną ze zniszczeń wojennych, ponad osiemsetletnią świątynię. 

 

Gości i parafian oraz jubilatów i solenizantów nowego tygodnia, chorych oraz wszystkich zatroskanych o nasze zdrowie – fizyczne, emocjonalne i duchowo-moralne, polecamy Panu Bogu w codziennej modlitwie. 

 

Do wieczności odszedł z naszej wspólnoty śp. Ryszard USZYŃSKI. Miłosiernemu Bogu polećmy również śp. Arkadiusza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ