loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu i czas świąt Bożego Narodzenia [24 - 30 grudnia br.]

1. Czwarta Niedziela Adwentu w tym roku łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte sprawujemy tylko do południa: 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Wieczorem w naszych domach odbywa się tradycyjna wieczerza wigilijna. Rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza (2, 1 – 20) o narodzeniu Chrystusa Pana i domowe, rodzinnej j modlitwy. Dzielą się poświęconym opłatkiem przebaczajmy sobie nawzajem.    
O północy zapraszamy na Pasterkę. 

 

2. LITURGIA TYGODNIA: 

 • Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Święte celebrujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00. Z racji Pasterki nie sprawujemy Mszy Świętej o 7.30. 
 • We wtorek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana. Msze Święte sprawujemy o godz. 7,30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydziała Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. 
 • Święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty obchodzimy w środę, 27 grudnia. Obrzęd błogosławieństwa wina odbędzie o godz. 18.00. Księża Pallotyni z sąsiedniej parafii (ul. Świętego Ducha) zapraszają na odpust o godz. 18.00. 
 • Święto Świętych Młodzianków przypada w czwartek, 28 grudnia. Tego dnia modlimy się za dzieci nienarodzone i utracone oraz za niemowlęta. 
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedziele i święta od godz. 20.00 do godz. 21.00.
 •  Msze Święte od środy do soboty sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
 •  Celebracja Sakramentu Pojednania – piętnaście minut przed i podczas wszystkich Mszy Świętych oraz adoracji adoracji.

  3. Święto Świętej Rodziny obchodzimy za tydzień, w ostatnią niedzielę starego roku. Ślubne przyrzeczenia małżonkowie będą mogli odnowić podczas Eucharystii sprawowanych w tym dniu wg porządku niedzielnego. Nabożeństwo podsumowujące stary rok odbędzie się po Mszy Świętej celebrowanej przez Księdza Arcybiskupa  o godz. 18.00. Za uwielbieni w ty dniu Pana Boga hymnem „Ciebie Boga wysławiamy” możemy zyskać odpust zupełny. Adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy ostatnią katedralną Eucharystią starego roku o godz. 21.00.

  4. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju obchodzić będziemy w przyszły poniedziałek, 1 stycznia 2024 r. W tym dniu za publiczny śpiew hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny. Godziny celebracji: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00. Tego dnia nie sprawujemy Mszy Świętej o 7.30. 1 stycznia 2024 r. zapraszamy do naszej Bazyliki Archikatedralnej szczególnie na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po celebracji, ok. godz. 19.00, odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Męskiego Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego oraz naszego Szczecińskiego Chóru Katedralnego, który na ostatnim konkursie Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Pradze, na szesnaście zespołów, zdobył srebrny dyplom.

  5. Dziękujemy za wszelkie dobro ofiarowane naszej katedralnej wspólnocie: 1*Panu piekarzowi Andrzejowi Wojciechowskiemu za hojność serca w postaci częściowej fundacji roratnich drożdżówek; 2*Panu organiście Michałowi i scholi oraz służbie ołtarza za liturgię adwentową; 3*Ofiarodawcom, organizatorom i woluntariuszom, dzieciom i młodzieży, ministrantom oraz braciom z różnych wspólnot, świeckim pracownikom katedry, księżom, Caritasowi oraz Policji, za pomoc w przygotowaniu Wigilii Ubogich i rozdaniu paczek świątecznych (wydaliśmy 1300 paczek); 4*Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej katedry – s. Jadwiżankom, panu kierownikowi Dorianowi oraz współpracownikom; 5*Dziękujemy Kapłanom za posługę sakramentalną oraz ofiarne zaangażowanie w inne dzieła przedświąteczne; 6*Dziękujemy wam ,siostry i bracia oraz parafianie i goście katedry, za zrozumienie i zaufanie, wszelkie ofiary duchowe i materialne oraz wszelką życzliwość. BÓG ZAPŁAĆ

  6. Świece wigilijne oraz opłatki znajdziemy przy wyjściu z katedry. Młodzież oferuje sianko na stół wigilijny. Zabrane ofiary przeznaczone są na młodzieżowy obóz narciarski w Wiśle. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w tym wyjeździe, który odbędzie się w drugim tygodniu ferii. Bliższych informacji udziela ks. Grzegorz.

  7. Informacje kolędowe: Również i w tym roku prosimy Was o deklarację chęci przyjęcia księdza po kolędzie. Można to uczynić wypełniając kartę zgłoszeniową, która jest dostępna przy wyjściu z katedry oraz w zakrystii. Wypełnioną deklarację prosimy odciąć od formularza zgłoszeniowego i złożyć w zakrystii lub biurze czy też sekretariacie parafialnym. Prosimy także, byście przekazali ten formularz swoim sąsiadom, którzy osobiście nie mogli zabrać go z katedry, a również chcieliby przyjąć kolędę we własnym domu. Spotkania kolędowe rozpoczną się od wtorku 2 stycznia 2024 r. w godz. od 17.00 do 20.30 i będą przebiegały według planu zamieszczonego na odwrocie karty zgłoszeniowej.

  8. Wszystkim życzymy by Chrystus przez wiarę narodził się w Waszych sercach wypełniając je darem Bożego pokoju, pokoju jakiego świat dać nie może. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego, 2024 Roku.

 

Do wieczności odeszła z naszej wspólnoty śp. Władysława Horopay – Hordziejewicz. Śp. Władysławę oraz zmarłych minionego roku polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek … . 

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ