loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

1. Sakrament Pojednania przed Bożym Narodzeniem: dziś spowiadamy od godz. 7.30 do 13.00, od godz. 18 do 19.00 oraz od godz. 20.00 do 22.00; w poniedziałek spowiadamy od godz. 6.30 do 7.30, od godz. 12.00 do 13.00 oraz od godz. 17.00 do 19.00; we wtorek spowiadamy od 6.30 do 12.00 oraz od 23.00 do 23.55.

2.  Plan na jutro i pojutrze: 1*Ostatnie w tym roku adwentowe Jutrznie – jutro i we wtorek o godz. 6.00; 2*Ostatnie w tym roku Roraty – jutro i we wtorek o godz. 6.30; 3*We wtorek, w wigilię Bożego Narodzenia, nie sprawujemy Mszy Świętej o godz. 12.00 i o godz. 18.00; 4*Wigilia dla Ubogich i Bezdomnych odbędzie się 24 grudnia o godz. 12.00. Nasza parafia, dzięki Waszej dobroci oraz dzięki wsparciu licznych Ofiarodawców, po raz piąty przygotowuje tą wigilię. Od trzech lat w tym dziele uczestniczy Caritas naszej Archidiecezji. Wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu oraz obsłudze „Wigilii Ubogich i Bezdomnych”, zapraszamy we wtorek już od godz. 9.00.

3.  Zasiadając we wtorek wieczorem do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza oraz śpiewie kolęd. Po wigilijnej kolacji zapraszamy do katedry na Pasterkę, którą o północy będzie sprawował Ks. Biskup Henryk Wejman.

4.   Uroczystość Bożego Narodzenia /środa/ - Msze Święte sprawujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.
Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia /czwartek/, święto św. Szczepana - Msze Święte sprawujemy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

5. Sakrament Pojednania w dni świąteczne sprawujemy podczas wszystkich Mszy Świętych oraz wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.

6. Wszystkich należących do różnych wspólnot duszpasterskich naszej katedralnej parafii zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie opłatkowe przy żłóbku w najbliższą sobotę, 28 grudnia, w święto św. Młodzianków, o godz. 18.00.

7.  Przy wyjściu z kościoła ministranci i młodzież naszej parafii oferują poświęcone sianko na stół wigilijny. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na dofinansowanie zimowych rekolekcji na nartach w Wiśle. Bóg zapłać za życzliwość. W pierwszym tygodniu ferii zimowych organizujemy dla dzieci i młodzieży narciarski obóz zimowy w Wiśle. Koszt wyjazdu to około 900 zł., wliczając w tę kwotę wyciągi oraz wypożyczenie sprzętu. Bliższych informacji udziela ks. Grzegorz.

8.  Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. Dziękujemy Piekarzom Szczecina za adwentowe, roratnie drożdżówki. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, Organizatorom i Woluntariuszom „Wigilii Ubogich i Bezdomnych”. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za pomoc w tym dziele. Szczególnie dziękujemy Dzieciom i Młodzieży za zaangażowanie i poświęcony czas. Wraz z dorosłymi oraz księdzem Maciejem, z produktów przynoszonych przez Was w czasie adwentu oraz ofiarowanych przez Darczyńców, przygotowali sześćset paczek. Dziękujemy wszystkim, którzy od strony dekoracyjnej, porządkowej oraz liturgicznej, przygotowali naszą katedrę na Boże Narodzenie. Wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie i po staropolsku wypowiadamy – BÓG ZAPŁAĆ.

9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym duszpasterskim zespołem katedralnym życzę, by radość i nadzieja Bożego Narodzenia wypełniły Wasze serca. Niech zadziwienie tajemnicą Wcielonego Boga poprowadzi Was do głębszego przeżywania osobistej więzi z Chrystusem.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 1*26 XII /czwartek/ – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański; 2* 27 XII /piątek/ – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie; 3*28 XII /sobota/ – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ