loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą [30.01.2022r.]

Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
 • sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.
   
 1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej katedralnej świątyni o godz. 7.00, 12.00, 16.00 i 18.00.
   
 2. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ: „Dnia 2 lutego 2022 r., w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest XXVI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w środę, 2 lutego br., w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, o godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 15.00”. 
   
 3. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę, w święto Ofiarowania Pańskiego, o godz. 18.00. Podziękowania oraz prośby na środowe nabożeństwo możemy składać do skarbony pod chórem. W tych intencjach celebrować będziemy wieczorną Mszę Świętą.
   
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00;    
  w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Eucharystii celebrowanej o godz. 18.00;    
  w sobotę różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem z medytacją maryjną o godz. 17.30 a po nabożeństwie Msza Święta i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

   
 5. Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie, modlitwę oraz każdy dar serca na cele parafialne a zwłaszcza na zakrystyjne meble i remont ściany północnej katedry – Bóg zapłać.

 

Gości i parafian oraz jubilatów i solenizantów nowego tygodnia, chorych oraz wszystkich zatroskanych o nasze zdrowie – fizyczne, emocjonalne i duchowo-moralne, polecamy Panu Bogu w codziennej modlitwie. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim korzystającym z ferii zimowych życzymy dobrego wypoczynku.

 

Do wieczności odeszły z naszej wspólnoty śp. Zofia Dudkiewicz i śp. Krystyna Pawlak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ