loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia [24 kwietnia br.]

Liturgia Niedzieli Miłosierdzia Bożego wskazuje na fakty paschalne, poprzez które doświadczamy, że Bóg jest Miłością pochylającą się nad każdą ludzką słabością i niedolą: fizyczną, emocjonalną, materialną, duchową, moralną... Do tych paschalnych wydarzeń mamy stały dostęp poprzez sakramenty. W Dzienniczku św. Faustyna zapisało słowa Miłosiernego Jezusa: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dzienniczek 299, 699).

 

 1. Liturgia Niedzieli Miłosierdzia Bożego:    
  Msze Święte
  – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00;    
  Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia – 15.00;    
  Bierzmowanie, którego udzieli Ks. Bp Henryk – 18.00;
  Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – od 20.00 do 21.00;
  Spowiedź – podczas wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw.

   
 2. Ks. Wojciech obchodził wczoraj swoje urodziny i imieniny. Życzymy Księdzu Jubilatowi i Solenizantowi obfitości Bożych darów. Pamiętajmy o Księdzu Wojciechu w naszej osobistej modlitwie. Zapraszamy również do wspólnotowej modlitwy, dziś podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. 
   
 3. Plan liturgii Tygodnia Miłosierdzia:    
  Msze Święte – 7.00, 12.00  i 18.00;            
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o pokój w Ukrainie – od 17.00 do 18.00;
  Koronka do Bożego Miłosierdzia – 17.45;    
  Spowiedź – podczas wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw.

   
 4. Krąg biblijny zaprasza na spotkanie o "Miłosierdziu Bożym", które w Nowej Kanonii poprowadzi ks. prof. Cezary Korzec (wejście przy biurze parafialnym). Spotkanie odbędzie się jutro, w poniedziałek 25 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 19.00.
   
 5. Za przyczyną naszego katedralnego patrona - św. Jakuba Starszego Apostoła, jak co miesiąc, w nawiązaniu do 25 lipca – odpustu św. Jakuba, modlić się będziemy o bł. Boże dla ludności zachodniopomorskiej ziemi, dla Szczecina i Szczecinian a także tych, którzy sprawują różne urzędy, świeckie i duchowne w naszym mieście, województwie i archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz o łaskę patronatu św. Jakuba nad Szczecinem. Zapraszamy więc jutro, 25 kwietnia br., w przedłużonym przez papieża Franciszka Roku Świętym Jakubowym, na Mszę Świętą o godz. 18.00.     
  Wszystkich chętnych, a zwłaszcza pielgrzymów do Santiago de Compostela oraz zainteresowanych duchowością jakubowego pielgrzymowania, zapraszamy na spotkanie powstającego przy naszej katedrze tzw. Bractwa Jakubowego, które wraz z ks. proboszczem poprowadzi ks. Dariusz Doburzyński, doświadczony pielgrzym ze Szczecina do katedry w Santiago de Compostela, w Hiszpanii.

   
 6. Ogłoszenie Kurii Biskupiej:     
  1*W środę, 27 kwietnia br., będziemy obchodzić 1. rocznicę śmierci Śp. Ks. Biskupa Jana Gałeckiego; w piątek, 29 kwietnia br., 15. rocznicę śmierci Śp. Ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w niedzielę, 1 maja br., 12. rocznicę śmierci Śp. Ks. Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 18.00 zostaną odprawione Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Ich Miłosierdziu Bożemu.
  2*W związku ze zbliżającym się Marszem dla Życia, który odbędzie się 8 maja, Fundacja Małych Stópek poszukuje osób, gotowych czynnie włączyć się w przygotowania do Marszu. Serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy do Organizatora: 791 138 902.

   
 7. Dzieła Miłosierdzia CARITAS możemy po Mszy Świętej wesprzeć ofiarami do puszek. 
   
 8. Za wszelkie ofiary, a także za pomoc uchodźcom wojennym, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

 

Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, Uchodźcy z Ukrainy, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzymy osobistego doświadczenia faktu paschalnego: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Ponieśmy światło Miłosiernego Zbawiciela wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz oraz miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, manipulacja, kłamstwo, przemoc i nienawiść. 

 

Do wieczności odeszli śp. Grażyna Domagalska i śp. Zenon Smolarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ