loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Świętej Rodziny [31 grudnia br.]

 1. Dziś, w Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, obchodzimy święto Świętej Rodziny. W tym roku zbiega się ono z ostatnią niedzielą starego, 2023 roku. Tradycyjne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne odbędzie się po Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 18.00 przez Księdza Arcybiskupa. Wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy ostatnią katedralną Eucharystią roku celebrowaną o godz. 21.00. Za uwielbienie dziś Pana Boga hymnem „Ciebie Boga wysławiamy” możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
   
 2. LITURGIA TYGODNIA: 
 • Jutro, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz w Światowy Dzień Pokoju, z racji święta nakazanego, Msze Święte celebrujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00. Nie sprawujemy Mszy Świętej o 7.30. W tym dniu za publiczny śpiew hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny również pod zwykłymi warunkami.     

  W pierwszy dzień Nowego Roku 2024 zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 18.00. Wystąpią: Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego oraz nasz Szczeciński Chór Katedralny.

   
 • W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa tych dni sprawujemy według stałego porządku. 
   
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, obchodzimy w sobotę 6 stycznia. Ponieważ jest to święto nakazane, Msze Święte w tym dniu sprawujemy według porządku niedzielnego. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy dziękować Panu Bogu za ofiarodawców i woluntariuszy Wigilii Ubogich 2023 r.    

  KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, odbędzie się szczeciński „Orszak Trzech Króli”, który rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Armii Krajowej przy Urzędzie Miasta, a zakończy, po przejściu, na Placu Lotników. Zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi i młodzieżą. Zachęcamy młode osoby do przebrania się między innymi: za Świętą Rodzinę, aniołów, królów, pastuszków itd. W Uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy otaczać szczególną modlitwą obcokrajowców, którzy studiują, pracują i mieszkają lub czasowo przebywają w naszej Archidiecezji. W tym dniu zapraszamy obcokrajowców oraz Korpus Konsularny naszego miasta do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą, która zostanie odprawiona o godz. 12.00.

   
 • W tym tygodniu:
 •     ➢Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedziele i uroczystości: od godz. 20.00 do godz. 21.00.
   
 •     ➢Sakrament Pojednania sprawujemy piętnaście minut przed i podczas wszystkich Mszy Świętych oraz adoracji. W dni powszednie również od godz. 17.00.
   
 1. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i zaufanie oraz wszelkie ofiary, duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ
   
 2. Informacje kolędowe: Prosimy o deklarację chęci przyjęcia księdza po kolędzie. Można to uczynić wypełniając kartę zgłoszeniową, która jest dostępna przy wyjściu z katedry oraz w zakrystii. Wypełnioną deklarację prosimy odciąć od formularza zgłoszeniowego i złożyć w zakrystii lub biurze czy też sekretariacie parafialnym. Prosimy także o przekazanie tego formularza swoim sąsiadom, którzy osobiście nie mogli zabrać go z katedry, a również chcieliby przyjąć kolędę we własnym domu. Spotkania kolędowe rozpoczniemy od wtorku 2 stycznia 2024 r. Po kolędzie duszpasterze będą chodzić w godz. od 17.00 do 20.30. Program kolędy jest zamieszczony na odwrocie karty zgłoszeniowej, na plakacie oraz stronie internetowej katedralnej parafii.
   
 3. Na progu Nowego, 2024 Roku, wszystkim Wam życzymy otwartości na Boży dar pokoju, który przynosi Chrystus – Książe Pokoju. Szczęśliwego Nowego Roku.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ