loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny i czas świąt

 1. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00.    
  Msze Święte w niedzielę 26 grudnia, w święto św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa:
  7,30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00. Ofiary składane na tacę w drugi dzień świąt przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydziała Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.   
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni od godz. 20.00 do 21.00.     
  Sakrament Pojednania
  – podczas wszystkich Mszy Świętych i adoracji.

   
 2. W poniedziałek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. 
   
 3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
   
 4. W piątek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy na Mszę Świętą oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
   
 5. W sobotę, 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju, rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. W tym dniu za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Z racji święta nakazanego, obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych. Godziny celebracji: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00. Nie sprawujemy Mszy Świętej o 7.30.
   
 6. Mszę Świętą prymicyjną ks. Eliasz Wojciechowski będzie celebrował w katedrze w przyszłą niedzielę, 2 stycznia, o godz. 12.00. Ks. Eliasz pochodzi ze Szczecina i należy do pierwszej wspólnoty Neokatechumenalnej naszej katedry. Święcenia przyjął 8 grudnia br. w Tallinie.
   
 7. Dziękujemy za wszelkie dobro ofiarowane naszej katedralnej wspólnocie: 1*Panu piekarzowi Andrzejowi Wojciechowskiemu za hojność serca w postaci roratnich drożdżówek; 2*Panu organiście Michałowi i scholi oraz służbie ołtarza za liturgię adwentową; 3*Ofiarodawcom, organizatorom i woluntariuszom, w tym szczególnie młodzieży, ministrantom oraz braciom ze wspólnot katedralnych, świeckim pracownikom katedry, księżom, Zespołom Caritas oraz Policji za pomoc w przygotowaniu i rozdaniu paczek świątecznych dla ubogich; 4*Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej katedry – s. Jadwiżankom, panu kierownikowi Dorianowi, wszystkim osobom z nimi współpracującym; 5*Kapłanom za posługę sakramentalną oraz ofiarne zaangażowanie w inne dzieła przedświąteczne; 6*Dziękujemy wreszcie wam Siostry i Bracia za wszelkie ofiary duchowe, materialne oraz zaufanie i zrozumienie. Bóg zapłać.
   
 8. Wszystkim życzymy by Chrystus przez wiarę narodził się w Waszych sercach wypełniając. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: 1*Parafia pw. św. Ottona zaprasza do odwiedzenia Żywej Szopki, która będzie otwarta już wieczór wigilijny od godz. 20.00, oraz 25 i 26 grudnia br. w godz. od 9.00 do 20.00. W dni świąteczne zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania przy szopce o godz. 13.45. 2*Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił wiernym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej  i wszystkim przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania dnia pokuty w piątek, 31 grudnia 2021 roku. Dyspensa obowiązuje po Godzinie Miłosierdzia tzn. od godz. 16:00. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup prosi, aby wszyscy korzystający z tej dyspensy ofiarowali w tym dniu dowolnie wybraną przez siebie modlitwę w intencji o ewangeliczny pokój w Polsce i w świecie. 2*Zapraszamy 1 stycznia 2022 r., w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Nowego Roku, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00. Śpiew kolęd podczas liturgii poprowadzą Chór Męski „Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego” i Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”. Zwieńczenie liturgii będzie stanowić pasterskie błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi dla Archidiecezji na Nowy Rok 2022. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 odbędzie się Jubileuszowy 10. Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu wspomnianych chórów.

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ