loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej [12 czerwca br.]

W tym tygodniu patronują nam:

poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau; 

piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

 

 1. Dziś, na Mszy Świętej o godz. 12.00, dziękować będziemy za Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”, który obchodzi swój Jubileusz 60-lecia. Po Eucharystii w koncercie wystąpi Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” oraz „Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego”.
   
 2. Dziś, również na Mszy Świętej o godz. 12.00, dziękujemy Panu Bogu za posługę i dzieła katedralne ks. Jana Kazieczki, proboszcza seniora, który w ostatnich dniach przeprowadził się do Domu Wspólnoty Kapłańskiej.
   
 3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie, w niedziele i dni powszednie, po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.30. Od piątku przez najbliższy tydzień nabożeństwa czerwcowe połączymy z procesją z Najświętszym Sakramentem w tzw. oktawie Bożego Ciała.
   
 4. Prymicje ks. Marka Adamskiego i 55. rocznica święceń kapłańskich ks. Stanisława Skibińskiego odbędą się za tydzień, w niedzielę 19 czerwca, na Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Księdzem Neoprezbiterem i z dostojnym Księdzem Jubilatem.
   
 5. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ:

1*Zapraszamy na obchody Uroczystości Bożego Ciała w Śródmieściu Szczecina (najbliższy czwartek), które będą przebiegać według następującego porządku:

Godz. 9.00 - Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman;

Godz. 10.00 - rozpoczęcie procesji eucharystycznej, która wyruszy z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi;

Godz. 12.00 – (po zakończeniu procesji) Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot i stowarzyszeń ze sztandarami.

Próba dzieci sypiących kwiatki podczas procesji międzyparafialnej w Śródmieściu odbędzie się w środę, 15 czerwca br., o godz. 19.00 przy Bazylice św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3.
 

2*Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 17 lipca br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w sobotę, 9 lipca br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ze Szczecina pielgrzymi wyruszą 11 lipca br., po Mszy Świętej w Archikatedrze szczecińskiej, która rozpocznie się o godz. 7.00. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 1 lipca.

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ. Przez kolejne dwie niedziele będziemy mogli włączyć się w organizację kolonii letnich dla najuboższych dzieci poprzez ofiary składane do puszek po Mszach Świętych. Nad całością akcji „Lato 2022” czuwa Caritas Archidiecezji.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, gościom i parafianom, uchodźcom z Ukrainy, życzymy, aby MIŁOŚĆ, która jest wewnętrznym życiem Trójcy Przenajświętszej, stała się Waszym udziałem poprzez modlitwę osobistą, słuchanie słowa Bożego oraz życie sakramentalne.

 

Do wieczności odprowadziliśmy w minionym tygodniu śp. Stefanię Chudzik, śp. Bogdana Pasierbiń-skiego oraz śp. Stanisława Krzywickiego . Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ