loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego [29 maja br.]

 1. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się dziś na Mszy Świętej o godz. 13.30.
   
 2. Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Szczecinie - naszej Katedry -  obchodzimy jutro, 30 maja. Kościół pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła został konsekrowany przez biskupa kamieńskiego Zygfryda w roku 1187. W roku 1534 kościół został zajęty przez protestantów. W czasie drugiej wojny światowej uległ zburzeniu. Dnia 28 czerwca 1972 roku papież Paweł VI ustanawiając diecezję szczecińsko-kamieńską wyznaczył kościół Świętego Jakuba na katedrę nowej diecezji. Po odbudowie kościół został uroczyście poświęcony 31 maja 1982 roku, a w następnym roku papież Jan Paweł II podniósł go do godności bazyliki.
   
 3. Zwieńczeniem obecnego, VII. Tygodnia Wielkanocnego, będzie Uroczystość Pięćdziesiątnicy Paschalnej, którą będziemy przeżywać za tydzień. Na nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego zapraszamy codziennie, w ramach wieczornej katedralnej modlitwy. 
   
 4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 
   
 5. Przed nami czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą codziennie po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.30. 
   
 6. W środę, 1 czerwca, w dniu wspomnienia św. Justyna (I/II w.), apologety chrześcijańskiego oraz męczennik za wiarę, przypada również Międzynarodowy Dzień Dziecka. O potrzebne łaski dla wszystkich dzieci modlić się będziemy na Mszy Świętej o godz.18.00.
   
 7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
  Liturgię tych dni połączymy z wieczornymi Eucharystiami i nabożeństwami czerwcowymi. W piątek wspominamy św. Karola Lwangę i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczenników z Ugandy w Afryce. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę rano. Na różaniec oraz medytacją maryjną, zgodnie z prośbą Pani Fatimskiej, zapraszamy w sobotę  o godz. 17.30.

   
 8. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ:    1*W poniedziałek, 6 czerwca br., będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich do Katedry, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie wspólnym dziękczynieniem Bogu za 50 lat naszej Diecezji i modlitwą błagalną w intencji Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.    2*Zapraszamy na spotkania ewangelizacyjne w szczecińskiej parafii Świętego Krzyża, które odbędą się w dniach od 7 do 10 czerwca. Modlitwom w te dni będą przewodniczyć i słowo Boże głosić: 7 i 8 czerwca – Ks. Rafał Jarosiewicz; 9 czerwca – Ks. Dariusz Dąbrowski COr; 10 czerwca – Ks. Dominik Chmielewski SDB. Spotkania rozpoczną się o godz. 16.30 wspólną modlitwą, o 17.30 będzie nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18.00 Msza Święta z homilią, a następnie Adoracja eucharystyczna z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz o przemianę życia i umocnienie w wierze.
   
 9. DEKRET KSIĘDZA ARCYBISKUPA ANDRZEJA DZIĘGI:    
  Przewielebny Ksiądz Prałat Jan KAZIECZKO. W odpowiedzi na pismo z dnia 23 maja br. i przedstawioną w nim prośbę, pragnę poinformować, iż wyrażam zgodę na zamieszkanie Księdza z dniem dzisiejszym tj. 24 maja br. w Domu Wspólnoty Kapłańskiej … Dziękuję nieustannie Księdzu Prałatowi za lata posługi i ogromny wkład włożony w renowację naszej Katedry. Dzieła podjęte i dokonane przez Księdza pozostaną bogactwem dla przyszłych pokoleń. Osobę Księdza ogarniam nieustannie moją wdzięczną modlitwą i z serca błogosławię.     
  Jednocześnie przypominam, że mieszkanie, w którym dotychczas zamieszkiwał Ksiądz, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, do czasu innych decyzji, pozostaje do dyspozycji i w gestii biskupa diecezjalnego. Siostry i Bracia! Ksiądz Prałat Jan będzie sprawował w katedrze dziękczynną Eucharystię 12 czerwca br., o godz. 12.00. W tym dniu będziemy mieli okazję podziękować Panu Bogu za osobę Księdza Jana oraz dzieła duchowe i materialne, które pośród nas zostawia.

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, gościom i parafianom, uchodźcom z Ukrainy, życzymy wiernego trwania przy Chrystusie oraz doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu i niegasnącej nadziei, poprzez którą Duch Święty wzbudza w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem.
 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ