loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego [5 czerwca br.]

Witamy w naszej wspólnocie Księdza Rafała Jarosiewicza, prezbitera diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ks. Rafał przez cały dzień będzie głosił w naszej katedrze homilie, wprowadzając nas w wydarzenie Zesłania Ducha Świętego oraz w jutrzejszą uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Przypominamy, że do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli, możemy przyjąć Komunię Świętą wielkanocną.
   
 2. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie, w niedziele i dni powszednie, po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.30.
   
 3. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ:

1*Jutro, w poniedziałek 6 czerwca br., będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich do Katedry, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie wspólnym dziękczynieniem Bogu za 50 lat naszej Diecezji i modlitwą błagalną w intencji Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.
 

2*Zapraszamy na spotkania ewangelizacyjne w szczecińskiej parafii Świętego Krzyża, które odbędą się w dniach od 7 do 10 czerwca. Modlitwom w te dni będą przewodniczyć i słowo Boże głosić: 7 i 8 czerwca – Ks. Rafał Jarosiewicz; 9 czerwca – Ks. Dariusz Dąbrowski COr; 10 czerwca – Ks. Dominik Chmielewski SDB. Spotkania rozpoczną się o godz. 16.30 wspólną modlitwą, o 17.30 będzie nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18.00 Msza Święta z homilią, a następnie Adoracja eucharystyczna z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz o przemianę życia i umocnienie w wierze.
 

 1. W środę, 8 czerwca, patronuje nam Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego, patronka naszych Sióstr Jadwiżanek, o których codziennie, a zwłaszcza w tym dniu, pamiętajmy w naszej modlitwie.
   
 2. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. W tym dni z racji drugiego czwartku miesiąca wzywać będziemy wieczorem wstawiennictwa św. Judy Tadeusza, Apostoła.
   
 3. W sobotę, 11 czerwca – patronuje nam Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.
   
 4. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ:

1*W sobotę, 11 czerwca br., przypada 45. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.
 

2*Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” serdecznie zaprasza na swój Koncert Jubileuszowy 60-lecia, który odbędzie się w sobotę, 11 czerwca br., o godz. 19.00 w kościele pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej oraz na Mszę Świętą w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 12.00 w Archikatedrze. W koncercie wystąpi Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” oraz „Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego”.
 

3*W sobotę, 11 czerwca, obchodzimy 35. rocznicę wizyty Św. Jana Pawła II w Szczecinie. Zapraszamy w tym dniu na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za Św. Jana Pawła II i prosić przez Jego wstawiennictwo w naszych potrzebach.

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, gościom i parafianom, uchodźcom z Ukrainy życzymy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy w dzisiejszym świecie obronili w sobie i w innych więź z Chrystusem.

 

Do wieczności odeszła z naszej wspólnoty śp. Łucja Janina Depta. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny


 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ