loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną [15.05.2022r.]

Piąta Niedziela Wielkanocy po raz kolejny gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, abyśmy umocnieni słowem Bożym i Chlebem Eucharystycznym wkraczali w wyzwania kolejnego tygodnia i dawali świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana poprzez realizację testamentu Jezusa: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13, 34-35).

 

 1. Zapraszamy na wystawę „Operacja Papież” z okazji 102. rocznicy urodzin Karola Wojtyły (ur. 18 maja 1920 r.) oraz 35. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Szczecinie. Dziękujemy Muzeum Narodowemu w Szczecinie oraz Centrum Dialogu Przełomy za udostępnienie nam tej wystawy. W kruchcie kościoła możemy nabyć „Papieskie Kremówki”. Dochód z tej inicjatywy przeznaczymy na pokrycie wydatków związanych z przygotowaniem wystawy (druk oraz system mocowania). 
   
 2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedziele i dni powszednie tygodnia o godz. 17.30.
   
 3. Jutro, w poniedziałek 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga obchodzi jutro swoje imieniny. Pamiętajmy w modlitwie za Dostojnego Solenizanta.
   
 4. W każdą środę modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu, w środę 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nabożeństwa majowego. Msza Święta o godz. 18.00 tradycyjnie będzie sprawowana w intencji próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
   
 5. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: 
  Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z ofertą nowo powstającego Katolickiego Przedszkola Wojtuś, które mieści się przy ul. Orawskiej, na Wzgórzu Hetmańskim w Szczecinie. Przedszkole, podobnie jak Katolickie Szkoły Podstawowe i Liceum Katolickie, prowadzone będzie przez Centrum Edukacyjne naszej Archidiecezji. Nabór dzieci do Przedszkola na nowy rok szkolny już trwa. Spotkanie otwarte dla zainteresowanych Rodziców odbędzie się w środę, 18 maja br., o godz. 17.00 w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny, przy ul. Budziszyńskiej 2 w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji znajduje się na plakacie.
   
 6. Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne – BÓG ZAPŁAĆ.
   
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, parafianom i gościom, zwłaszcza uchodźcom z Ukrainy, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzymy duchowej siły do poniesienia światła Zmartwychwstałego Zbawiciela wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz oraz miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, manipulacja, kłamstwo, przemoc i nienawiść. 

 

Liturgia katedralna:

Msze Święte niedzielne – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00;
Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu – od 20.00 do 21.00;
Msze Święte w tygodniu – 7.00, 12.00  i 18.00;
Nabożeństwa majowe – wszystkie dni tygodnia o 17.30;
Spowiedź w niedziele i dni powszednie podczas wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw i adoracji.

 

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ