loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą [6.02.2022r.]

W tym tygodniu patronują nam:

 • czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

 

 1. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18.00. Za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych, modlić się będziemy w czwartek, również o godz. 18.00. Podziękowania oraz prośby na środowe i czwartkowe nabożeństwa możemy składać do skarbony pod chórem. W tych intencjach celebrować będziemy wieczorne Mszę Świętą.
   
 2. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. 
   
 3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z cierpieniem fizycznym, emocjonalnym oraz duchowym. Zapraszamy do katedry na różaniec już o godz. 11.00. Msza Święta w intencji chorych naszej Archidiecezji z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie celebrowana o godz. 12.00 przez przedstawiciela Kurii Biskupiej. 
   
 4. Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie, modlitwę oraz każdy dar serca na cele parafialne a zwłaszcza na zakrystyjne meble i remont ściany północnej naszej katedry – Bóg zapłać.
   

Gości i parafian oraz jubilatów i solenizantów nowego tygodnia, chorych oraz wszystkich zatroskanych o nasze zdrowie – fizyczne, emocjonalne i duchowo-moralne, polecamy Panu Bogu w codziennej modlitwie. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim korzystającym z ferii zimowych życzymy dobrego wypoczynku oraz odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ