loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną [22 - 18 maja 2022r.]

W Szóstą Niedzielę Wielkanocy Jezus zwraca nam uwagę, że wypełnianie nauki Ojca nie może być dyktowane jedynie poczuciem obowiązku. Ma ono być wyrazem miłości i pragnienia przebywania z Nim. Popatrzę na moją modlitwę, na uczestnictwo w Eucharystii i innych sakramentach: ile jest w nich „potrzeby spełnienia obowiązku”, a ile miłosnego pragnienia przebywania z Bogiem? Miłosna więź z Bogiem jest możliwa dzięki Duchowi Świętemu, który pragnie wypełniać nasze serca.

 

 1. Jutro rozpoczynamy Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy wołać w modlitwie o obfite plony, bł. Boże oraz szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
   
 2. Również jutro, jak co miesiąc, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. 
   
 3. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych przypada w najbliższy wtorek, 24 maja. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach.
   
 4. W każdą środę naszą wdzięczność i błaganie kierujemy do Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poniedziałkowa i środowa Msza Święta wieczorna sprawowana jest w intencji naszych próśb i podziękowań, które możemy składać w skarbonie pod chórem.
   
 5. Dzień Matki przypada w czwartek, 26 maja. W tym dniu na nabożeństwie majowym będziemy prosić dla naszych żyjących Mam o Boże bł. a dla zmarłych o łaskę nieba.     
  W tym dniu wspominamy w liturgii św. Filipa Nereusza (1515-1595), rzymskiego kapłana, wychowawcę dzieci i młodzieży.

   
 6. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy w piątek, 27 maja, w ramach nabożeństwa majowego, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.
   
 7. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ: Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance zaprasza wszystkich na pierwszą Uroczystość Odpustową ku czci Prymasa Tysiąclecia, która odbędzie się w sobotę, 28 maja br., w Kobylance. Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ks. Biskup Henryk Wejman. Liturgię poprzedzi wykład historyczny o godz. 10.00 oraz koncert muzyczny. 
   
 8. W następną niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ. Niestety ostatnie wichury sprawiły, że nasza świątynia doznała uszkodzeń (zniszczone okno nad Kaplicą Mariacką w ścianie północnej), które w najbliższym czasie będziemy musieli szybko naprawić, a to związane jest z kolejnymi wydatkami. 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, parafianom i gościom, zwłaszcza uchodźcom z Ukrainy, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzymy otwartości serc na Ducha Świętego byśmy Jego prawdę nieśli wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz oraz miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, manipulacja, kłamstwo, przemoc i nienawiść. 

 

W tym tygodniu do wieczności odeszła z naszej wspólnoty śp. Józefa Adamczak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … . 

 

Liturgia katedralna: Msze Święte niedzielne – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00;
Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu – od 20.00 do 21.00;
Msze Święte w tygodniu – 7.00, 12.00  i 18.00;
Nabożeństwa majowe – wszystkie dni tygodnia o 17.30;
Spowiedź w niedziele i dni powszednie podczas wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw i adoracji.

 

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ