loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą [13 lutego br.]

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 14 lutego – Święty Cyryl (826-869), mnich i Święty Metody (815/820-885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy.
   
 1. KATEDRALNA MODLITWA O POKÓJ: Z za wschodnich granic naszej Ojczyzny płyną na cały świat bardzo niepokojące informacje. O nawrócenie i opamiętanie dla przywódców państw oraz o pokój na świecie modlimy się na wszystkich Mszach Świętych, niedzielnych oraz w dni powszednie. Celebracja Eucharystii uobecnia Paschę Pana oraz jest "źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 11). Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina również, że nie mamy pewniejszego zadatku i wyraźniejszego znaku wielkiej nadziei na nowe niebo i nową ziemię, w której zamieszka sprawiedliwość, niż Eucharystia. Istotnie, ile razy celebruje się to misterium, "dokonuje się dzieło naszego odkupienia" i "łamiemy jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać, lecz żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie" (KKK 1405). 
   
 2. Katechezy dla młodzieży, dorosłych i seniorów: Zapraszamy do naszej katedry we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Katechezy głoszone są przez katedralnych katechistów Drogi Neokatechumenalnej wraz z księdzem proboszczem. Pierwsza katecheza – wtorek 15 luty br.
   
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: Zapraszamy w środę o godz. 18.00. Nowennowe podziękowania oraz prośby możemy składać do skarbony pod chórem. W tych intencjach celebrować będziemy środową wieczorną Mszę Świętą.
   
 4. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ (dotyczą soboty po przyszłej niedzieli):     
  1* KKK 1536: Sakrament święceń jest sakramentem, dzięki któremu posłanie, powierzone przez Chrystusa Apostołom, nadal jest spełniane w Kościele aż do końca czasów. Jest to więc sakrament posługi apostolskiej. Obejmuje on trzy stopnie: episkopat, prezbiterat i diakonat. W sobotę, 26 lutego br. o godz. 10.00, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, Ks. Biskup Henryk Wejman udzieli święceń diakonatu dwóm klerykom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.    

  2*Odpust w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na Osiedlu Kasztanowym 85 w Szczecinie (Załom) – sobota, 26 lutego br. Uroczystości odpustowe przeżywane w kontekście liturgicznego wspomnienia Dzieci Fatimskich (20 lutego), będą przebiegać według następującego programu: godz. 16.30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; godz. 17.00 - Uroczysta Msza Święta z udziałem Ks. Biskupa Henryka Wejmana, pod przewodnictwem o. Samuela Pawła Pacholskiego OSPPE, przeora Jasnej Góry; po Mszy Świętej -  błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi.

   
 5. Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie, modlitwę oraz każdy dar serca na cele parafialne a zwłaszcza na zakrystyjne meble i remont ściany północnej naszej katedry – Bóg zapłać.
   

Gości i parafian oraz jubilatów i solenizantów nowego tygodnia, chorych oraz wszystkich zatroskanych o nasze zdrowie – fizyczne, emocjonalne i duchowo-moralne, Straż Graniczną, Żołnierzy Wojska Polskiego i Obrony Terytorialnej oraz wszystkie służby mundurowe, polecamy Panu Bogu w codziennej modlitwie. 
 

Każda Msza Święta – celebracja Paschy Pana – jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Życzymy, by ten szczyt modlitwy chrześcijańskiej oraz najczystsze źródło życia duchowego były dla wszystkich doświadczeniem bezinteresownej miłości Boga i pomocą w jej przyjmowaniu oraz dzieleniu się z innymi w codzienności.
 

Do wieczności odszedł śp. Adam Kacprzak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ