loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą i początek WIelkiego Postu [11-17 lutego 2024r.]

1. Dziś, na progu Wielkiego Postu, rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość polską racją stanu”. Dziś również, wspominając Matkę Bożą z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Osoby chore, które są w stanie łaski uświęcającej, mogą przyjąć po każdej Mszy Świętej Sakrament Chorych. Prosimy zgłosić się w zakrystii.

2. Na katechezę „Modlitwa Pańska” zapraszamy do katedry dziś o godz. 17.15. Katecheza jest skierowana zwłaszcza do katechumenów, którzy w Noc Paschalną przyjmą Chrzest Święty oraz pozostałe Sakramenty Wtajemniczenia Chrześcijańskiego (Bierzmowanie i Eucharystia). Wszyscy jednak możemy wsłuchać się w treść katechezy, którą poprowadzi ks. proboszcz.

3. Na Katechezy Zwiastowania dla młodzieży i dorosłych zapraszamy do katedry w poniedziałki i w czwartki o godz. 19.00. W tym tygodniu podejmiemy dwa ważne tematy: 1. Kim jest Bóg?; Kim jestem ja? Możemy włączyć się w słuchanie tych katechez na każdym ich etapie. Katechezy głoszą katedralni katechiści Drogi Neokatechumenalnej oraz ks. proboszcz.

4. LITURGIA TYGODNIA: Ten tydzień stawia nas na progu Wielkiego Postu.

ŚRODA POPIELCOWA: 1*Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem celebrujemy o godz. 7.00, 12.00, 18.00 i 21.00. Adoracji Jezusa Eucharystycznego - od godz. 20.00 do 21.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. jeden posiłek normalny i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich, od 14. roku życia, obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych, czas Wielkiego Postu jest okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach; 2*W Środę Popielcową modlimy się o pokój na świecie i w Ukrainie. Obok modlitwy, we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny, odbędzie się zbiórka środków finansowych do puszek, które zostaną przekazane przez CARITAS na pomoc ofiarom wojny; 3*Kolejny dzień „Nowenny Odnowy Wiary” w tym miesiącu przypada w Środę Popielcową. PIĄTEK PO POPIELCU: 1*Drogi Krzyżowe – (najbliższy piątek, 16 lutego) godz. 11.30 i 18.30;2*„Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym” – (również w najbliższy piątek, 16 lutego), Eucharystia o godz. 18.00 i Droga Krzyżowa w tej intencji po zakończeniu Mszy Świętej. SAKRAMENT POJEDNANIA sprawujemy piętnaście minut przed i podczas wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw oraz w czasie niedzielnej i świątecznej adoracji Najświętszego Sakramentu (20.00 – 21.00) od godz. 20.30 do zakończenia ostatniej Eucharystii niedzielnej celebrowanej w Szczecinie. W dni powszednie spowiadamy również od godz. 17.00.

5. Za tydzień PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.15.

6. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ: 1*W Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu przypominamy, że w Katolickim Radiu Plus Szczecin, we wtorki o godz. 22.00, emitowana jest na żywo audycja: „Jestem alkoholikiem – audycja nie tylko dla tych, którzy lubią wypić”. Program kierowany jest zwłaszcza do osób uzależnionych i ich rodzin. Prowadzący audycję p. Jerzy Zym czeka na telefony słuchaczy pod numerem: 91/ 433 70 70. 2*Na plakatach i na stronie internetowej znajdziemy informacje dotyczące m.in.: kursu dla narzeczonych - parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, ul. Pocztowa 22; całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu Wojowników Maryi - parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie, ul. św. Jana Bosko 1 (8/9 marca br.); „Misterium Pasyjnego” – klerycy AWSD w Szczecinie wraz z uczniami KLO w Szczecinie.

7. Dziękujemy za zaufanie oraz wszelkie ofiary, duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ.

8. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia oraz Gości i Parafian. Życzymy wielkiej otwartości serc na wszystkie łaski, jakie Pan Bóg przygotował nam na Okres Wielkiego Postu. Pamiętamy o Was w modlitwie za wstawiennictwem św. Jakuba Apostoła.

 

DO WIECZNOŚCI ODSZEDŁ OD NAS W TYM TYGODNIU śp. Wiesław Orłowski: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ