loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedziele Zwykłą [20 lutego 2022r.]

  W tym tygodniu patronują nam:

 • środa, 23 lutego - Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.
   
 1. KATEDRALNA MODLITWA O POKÓJ: Z za wschodnich granic naszej Ojczyzny płyną na cały świat bardzo niepokojące informacje. O nawrócenie i opamiętanie dla przywódców państw oraz o pokój na świecie modlimy się na wszystkich Mszach Świętych, niedzielnych oraz w dni powszednie. Celebracja Eucharystii uobecnia Paschę Pana oraz jest "źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 11). Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina również, że nie mamy pewniejszego zadatku i wyraźniejszego znaku wielkiej nadziei na nowe niebo i nową ziemię, w której zamieszka sprawiedliwość, niż Eucharystia. Istotnie, ile razy celebruje się to misterium, "dokonuje się dzieło naszego odkupienia" i "łamiemy jeden chleb, który jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać, lecz żyć wiecznie w Jezusie Chrystusie" (KKK 1405). 
   
 2. Katechezy dla młodzieży, dorosłych i seniorów: Zapraszamy do naszej katedry we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Katechezy głoszone są przez katedralnych katechistów Drogi Neokatechumenalnej wraz z księdzem proboszczem. Najbliższa katecheza – wtorek 22 lutego.

  MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. JANA PAWŁA II (22 dzień miesiąca): zapraszamy we wtorek, 22 lutego, o godz. 18.00. Podziękowania oraz prośby możemy składać do skarbony pod chórem. W tych intencjach celebrować będziemy wtorkową wieczorną Mszę Świętą. W tym dniu obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, obecnie papieżem Franciszkiem, za którego modlić się będziemy przez wstawiennictwo kanonizowanego przez niego, świętego Jana Pawła II.

   
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: Zapraszamy w środę o godz. 18.00. Nowennowe podziękowania oraz prośby możemy składać do skarbony pod chórem. W tych intencjach celebrować będziemy środową wieczorną Mszę Świętą.
   
 4. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ (dotyczą najbliższej soboty):     
  1* KKK 1536: Sakrament święceń jest sakramentem, dzięki któremu posłanie, powierzone przez Chrystusa Apostołom, nadal jest spełniane w Kościele aż do końca czasów. Jest to więc sakrament posługi apostolskiej. Obejmuje on trzy stopnie: episkopat, prezbiterat i diakonat. W sobotę, 26 lutego br. o godz. 10.00, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, Ks. Biskup Henryk Wejman udzieli święceń diakonatu dwóm klerykom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.    

  2*Odpust w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na Osiedlu Kasztanowym 85 w Szczecinie (Załom) – sobota, 26 lutego br. Uroczystości odpustowe przeżywane w kontekście liturgicznego wspomnienia Dzieci Fatimskich (20 lutego), będą przebiegać według następującego programu: godz. 16.30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; godz. 17.00 - Uroczysta Msza Święta z udziałem Ks. Biskupa Henryka Wejmana, pod przewodnictwem o. Samuela Pawła Pacholskiego OSPPE, przeora Jasnej Góry; po Mszy Świętej -  błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi.

   
 5. Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie, modlitwę oraz każdy dar serca na cele parafialne a zwłaszcza na zakrystyjne meble i remont ściany północnej naszej katedry – Bóg zapłać.
   

Gości i parafian, jubilatów i solenizantów nowego tygodnia, chorych, wszystkich zatroskanych o nasze zdrowie – fizyczne, emocjonalne i duchowo-moralne oraz troszczących się o nasze bezpieczeństwo – Straż Graniczną, Żołnierzy Wojska Polskiego i Obrony Terytorialnej, Straż Pożarną, Policję oraz wszelkie służby, polecamy Panu Bogu w codziennej modlitwie. 

Życzymy wszystkim Wam, tak jak modliliśmy się w kolekcie mszalnej, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech celebracja tajemnicy paschalnej Chrystusa będzie dla nas doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

 

Do wieczności odeszła śp. Krystyna Cichi-Skórnicka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ