loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą [19 czerwca br.]

W tym tygodniu obchodzimy: wtorek, 21 czerwca – wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi (1568-1591), jezuickiego zakonnika, patrona młodzieży studiującej; w czwartek, 23 czerwca – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, przeniesiona w tym roku z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa; w piątek, 24 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę, 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Na Mszę Świętą prymicyjną ks. Marka Adamskiego oraz 55. rocznicę święceń kapłańskich ks. Stanisława Skibińskiego zapraszamy dziś o godz. 12.00.
   
 2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
   
 3. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z racji 22 dnia miesiąca, nasza modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji naszych próśb i podziękowań. 
   
 4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz procesję na zakończenie oktawy Bożego Ciała połączoną z nabożeństwem czerwcowym w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
   
 5. Eucharystia na zakończenie roku szkolnego będzie celebrowana w naszej katedrze w piątek, 24 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli, rodziców,  wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty, by dziękować Panu Bogu za łaski całorocznej pracy i prosić o opiekę na czas wakacji.
   
 6. Święcenia Kapłańskie diakonów naszej Archidiecezji, Marka i Jakuba, odbędą się w naszej Bazylice Archikatedralnej, w sobotę 25 czerwca br. o godz. 10.00.
   
 7. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie, w niedziele i dni powszednie, po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.30. 
   
 8. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ:

1*W czwartek, 23 czerwca br., przypada uroczystość odpustowa w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, połączona w tym roku z Jubileuszem 100. rocznicy nadania temu kościołowi tytułu i godności „Matki Kościołów Pomorza Zachodniego” przez papieża Piusa XI. Uroczysta Msza Święta odpustowa i inaugurująca Jubileusz 100-lecia, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 

2*Zapraszamy wszystkich do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 24 czerwca br. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta odpustowa. Po Eucharystii nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 

3*W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca br. o godz. 11.00, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga dokona koronacji łaskami słynącego Wizerunku Matki Bożej Niepokalanej w Resku. Koronacja ta jest wotum wdzięczności Matce Bożej za 50 lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości i osobistego nawiedzenia Sanktuarium, aby wypraszać przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej potrzebne łaski.
 

4*Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 17 lipca br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w sobotę, 9 lipca br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ze Szczecina pielgrzymi wyruszą 11 lipca br., po Mszy Świętej w Archikatedrze szczecińskiej, która rozpocznie się o godz. 7.00. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 1 lipca.

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ. Dziś i za tydzień będziemy mogli włączyć się w organizację kolonii letnich dla najuboższych dzieci poprzez ofiary składane do puszek po Mszach Świętych. Nad całością akcji „Lato 2022” czuwa Caritas Archidiecezji.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, gościom i parafianom, uchodźcom z Ukrainy, życzymy głębokiego doświadczenia więzi z Jezusem, naszym Panem i Mesjaszem.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ