loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą [26 czerwca br.]

Na wstępie dzisiejszych ogłoszeń parafialnych przypomnijmy słowa ks. Arcybiskupa:

„W duchu serdecznego dziękczynienia za łaskę ustanowienia diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 r., zapraszamy Was wszystkich do udziału w Uroczystości Dziękczynienia Bogu za 50 lat życia i dzieł Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego. Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta celebrowana we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w naszej Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy…”.

 

 1. Ks. Jan Prątnicki 24 czerwca obchodził swoje imieniny. W najbliższych dniach, 1 lipca, będziemy również świętować imieniny ks. Mariana Sztombera. Z tej okazji Księża Solenizanci odprawią dziś Mszę Świętą dziękczynną o godz. 12.00.
   
 2. Również dziś o godz. 12.00, na miesiąc przed odpustem katedralnym, modlić się będziemy o bł. Boże za przyczyną św. Apostoła Jakuba Większego dla ludności zachodniopomorskiej ziemi, dla Szczecina i Szczecinian a także tych, którzy sprawują różne urzędy, świeckie i duchowne w naszym mieście, województwie i archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz o łaskę patronatu św. Jakuba nad Szczecinem. Szczególnie polecać będziemy katedralnych parafian oraz wszystkie katedralne dzieła, duchowe i materialne. 
   
 3. W tym tygodniu obchodzimy czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę lipca. Zapraszamy w te dni na wieczorne Eucharystie i tradycyjne nabożeństwa. Sobotnią Mszę Świętą wieczorną poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 17.30 z medytacją maryjną. Po Eucharystii odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.
   
 4. Osoby chore w lipcu i sierpniu odwiedzamy z posługą po indywidualnym zgłoszeniu.  
   
 5. W najbliższą sobotę, 2 lipca, rozpoczynamy Piętnasty Międzynarodowy Festiwal Organowy. W sobotnie wieczory lipca i sierpnia zapraszamy na koncerty o godz. 20.00, z pominięciem soboty Jarmarku Jakubowego /23 lipca/. Wstęp wolny. Szczegółowy program znajdziemy na banerach, ulotkach oraz na  stronie internetowej www.miedzynarodowy.festiwal.organowy.pl.
   
 6. Biuro parafialne podczas wakacji czynne będzie we wtorki i czwartki od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. Codziennie jednak możemy kontaktować się poprzez Sekretariat Katedralny, czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. W pilnych sprawach zapraszamy również do zakrystii po każdej Mszy Świętej.

 

OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ:

1*W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca br. o godz. 11.00, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga dokona koronacji łaskami słynącego Wizerunku Matki Bożej Niepokalanej w Resku. Koronacja ta jest wotum wdzięczności Matce Bożej za 50 lat istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości i osobistego nawiedzenia Sanktuarium, aby wypraszać przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej potrzebne łaski.
 

2*Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 17 lipca br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w sobotę, 9 lipca br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ze Szczecina pielgrzymi wyruszą 11 lipca br., po Mszy Świętej w Archikatedrze szczecińskiej, która rozpocznie się o godz. 7.00. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 1 lipca.

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ. Poprzez ofiary składane do puszek  możemy dziś włączyć się w organizację kolonii letnich dla najuboższych dzieci. Nad całością akcji „Lato 2022” czuwa Caritas Archidiecezji.
 

Wszystkim Wam życzymy otwartości serc na dzieła, które Pan Bóg pragnie realizować w Was i przez Was. Dla udających się na wakacje - życzymy dobrego i błogosławionego odpoczynku.

 

Do wieczności odeszła z naszej wspólnoty śp. Śp. Halina TARCZYŃSKA. Wieczny odpoczynek … .

 

Na zakończenie tej Mszy Świętej wyśpiewajmy uroczyste Te Deum w duchu serdecznego dziękczynienia za łaskę ustanowienia diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ