loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą [3 lipca br.]

 1. W miniony piątek rozpoczęliśmy miesiąc odpustu katedralnego, który, poprzedzony rekolekcjami, Jarmarkiem Jakubowym i uroczystą sesją Kapituły Katedralnej, przeżywać będziemy 25 lipca br. /poniedziałek/.  Za przyczyną św. Apostoła Jakuba Większego, w osobistej i wspólnotowej modlitwie, prośmy o bł. Boże dla ludności zachodniopomorskiej ziemi, dla Szczecina i Szczecinian a także tych, którzy sprawują różne urzędy, świeckie i duchowne w naszym mieście, województwie i archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Prośmy również o łaskę patronatu św. Jakuba nad Szczecinem oraz o potrzebne łaski dla wszystkich katedralnych dzieł: duchowych, charytatywnych, kulturalnych, społecznych oraz renowacyjno-budowlanych. 
   
 2. We wtorek obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie św. Marii Goretti (1890-1902). Oddała życie broniąc dziewczęcej czystości i przebaczając swojemu mordercy, który po dwudziestu sześciu latach więzienia został zakonnikiem i odpokutował zbrodnię, której się dopuścił. W tym dniu na Mszach Świętych będziemy mogli uczcić relikwie św. Marii Goretti, które posiada nasza katedra.
   
 3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Msza Święta wieczorna w tym dniu, jak co tydzień, jest sprawowana w intencji próśb i podziękowań, które przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy Maryi. Swoje intencje nowennowe możemy składać do skarbony pod chórem.
   
 4. W najbliższą sobotę, 9 lipca, odbędzie się drugi koncert Piętnastego Międzynarodowego Festiwalu Organowego. W sobotnie wieczory lipca i sierpnia zapraszamy na koncerty o godz. 20.00. Wstęp wolny. Szczegółowy program znajdziemy na banerach, ulotkach oraz na  stronie internetowej www.miedzynarodowy.festiwal.organowy.pl.
   
 5. W przyszłą niedzielę, w ramach Dni Litewskich upamiętniających 89. Rocznicę Lotu Bohaterskich Lotników Litewskich S. Dariusa i S. Girenasa, Ks. Biskup Henryk Wejman przewodniczyć będzie w naszej katedrze Mszy Świętej o godz. 9.00.
   
 6. Osoby chore w lipcu i sierpniu odwiedzamy z posługą po indywidualnym zgłoszeniu.  
   
 7. Biuro parafialne podczas wakacji czynne będzie we wtorki i czwartki od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. Codziennie jednak możemy kontaktować się poprzez Sekretariat Katedralny, czynny od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 16.00. W pilnych sprawach zapraszamy również do zakrystii po każdej Mszy Świętej.

 

OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ: W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXVIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia stanąć u Stóp Matki Bożej Jasnogórskiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl, na portalu społecznościowym www.facebook.pl/szczecinskapielgrzymka oraz na plakacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ. Poprzez ofiary składane do puszek  możemy również dziś włączyć się w organizację kolonii letnich dla najuboższych dzieci. Nad całością akcji „Lato 2022” czuwa Caritas Archidiecezji.

 

Solenizantom i jubilatom oraz gościom i parafianom życzymy obfitości Bożych darów i otwartości serc na dzieła, które Pan Bóg pragnie realizować w Was i przez Was. Dla udających się na urlopy oraz wakacje - życzymy dobrego i błogosławionego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

 

Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności, a zwłaszcza śp. Grzegorza Kubiaka oraz śp. Adolfa Bogackiego, polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ