loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą [10 lipca br.]

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

- wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik na Prusach;

- środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła; 

- W sobotę, 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel,  Matka Boża Szkaplerzna. Na Górze Karmel, położonej w Ziemi Świętej, narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów) i zapewniła, że kto będzie nosił ten znak, doświadczy Jej szczególnej obrony.

 

 1. Odpust św. Apostoła Jakuba Większego przeżywać będziemy już za dwa tygodnie, w poniedziałek 25 lipca. To wydarzenie poprzedzą Rekolekcje Jakubowe, Jarmark Jakubowy, uroczysta sesja Kapituły Katedralnej oraz modlitewna nowenna, którą rozpoczniemy w najbliższą sobotę 16 lipca. W nowennie prosić będziemy o łaskę patronatu św. Jakuba nad Szczecinem oraz o bł. Boże dla ludności zachodniopomorskiej ziemi, dla Szczecina i Szczecinian a także tych, którzy sprawują różne urzędy, świeckie i duchowne w naszym mieście, województwie i archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Polecać będziemy również parafian oraz gości katedralnych jak również wszystkie katedralne dzieła: duchowe, charytatywne, kulturalne, społeczne oraz renowacyjno-budowlane.
   
 2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych. W te dni Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 będą sprawowane w intencji naszych próśb i podzięko-wań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
   
 3. Trzeci koncert Piętnastego Międzynarodowego Festiwalu Organowego odbędzie się w naj-bliższą sobotę, 16 lipca, o godz. 20.00. Wstęp wolny. Szczegółowy program znajdziemy na banerach, ulotkach oraz na  stronie internetowej www.miedzynarodowy.festiwal.organowy.pl.
   
 4. Osoby chore w lipcu i sierpniu odwiedzamy z posługą po indywidualnym zgłoszeniu.  
   
 5. Biura parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. Sekretariat katedralny otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. W sprawach pilnych zapraszamy również po każdej Mszy Świętej do katedralnej zakrystii.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:     
1*Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę
wyruszy jutro, 11 lipca br., po Mszy Świętej celebrowanej w naszej katedrze o godz. 7.00 pod przewodnictwem ks. Bp. Henryka.     

2*Uroczysta inauguracja XXXVIII Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełne informacje: strona internetowa www.szczecinska.pl; portal społecznościowy facebook.pl/szczecinskapielgrzymka; oraz plakaty w gablotach parafialnych.    

3*Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, odbędą się 11 lipca br. Plan obchodów: Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka w kościele rektoralnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie - godz. 10.30;  Modlitwa na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy «Pomniku Ofiar» - godz. 12.00.

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ.

 

Solenizantom i jubilatom oraz gościom i parafianom życzymy obfitości Bożych darów i otwartości serc na dzieła, które Pan Bóg pragnie realizować w Was i przez Was. Dla udających się na urlopy oraz wakacje - życzymy dobrego i błogosławionego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

 

Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności, a zwłaszcza śp. Jerzego Zdrojewskiego oraz śp. Wojciecha Opala, polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ