loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą oraz uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła Większego

W tym tygodniu patronują nam:

- piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

- sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

 1. Uroczystość św. Jakuba Apostoła, patrona naszej katedralnej parafii, obchodzić będziemy w poniedziałek po przyszłej niedzieli, 25 lipca.     
  W to wydarzenie, obok trwającej od wczoraj nowenny, wprowadzą nas również Rekolekcje Jakubowe, które w piątek i sobotę, 22 i 23 lipca, będą głoszone podczas Mszy Świętych (o godz. 12.00 i 18.00) a w niedzielę, 24 lipca, podczas wszystkich Mszy Świętych (o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00).    

  W sam dzień odpustu, w poniedziałek 25 lipca, zapraszamy na Msze Święte z możliwością zyskania odpustu o godz. 7.00 i 12.00 oraz na uroczystą Sumę Odpustową z Nieszporami Jakubowymi o godz. 18.00. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na agapę.     
     
  Sakrament Pojednania: w niedziele 17 i 24 lipca - podczas wszystkich Mszy Świętych i adoracji; w dni powszednie – od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 13.00 oraz od 17.00 do zakończenia liturgii.    

  Jarmark Jakubowy rozpoczynamy w czwartek od 15.00. Wydarzenia na scenie jarmarkowej oraz w miasteczku dziecięcym startują od piątku.     
  Szczegółowy program wydarzeń odpustowo-jarmarkowych znajdziemy na plakatach, ulotkach oraz stronach internetowych. W sobotę jarmarkową, 23 lipca, nastąpi przerwa w Piętnastym Międzynarodowym Festiwalu Organowym.

   
 2. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę a w piątek modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. W te dni Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 będą sprawowane w intencji naszych próśb i podziękowań.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:     
1*Uroczysta inauguracja XXXVIII Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełne informacje: strona internetowa www.szczecinska.pl; portal społecznościowy facebook.pl/szczecinskapielgrzymka; oraz plakaty w gablotach parafialnych.    

 

Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne: charytatywne, duszpasterskie i renowacyjne – BÓG ZAPŁAĆ.
 

Solenizantom i jubilatom oraz gościom i parafianom życzymy obfitości Bożych darów i otwartości serc na dzieła, które Pan Bóg pragnie realizować w Was i przez Was. Dla udających się na urlopy oraz wakacje - życzymy dobrego i błogosławionego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

 

W drugim dniu nowenny przed uroczystością św. Jakuba módlmy się: Boże Ojcze!  Wydarzenie Paschalne – czyli śmierć, zmartwychwstanie oraz wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa, stanowi centrum naszej wiary. Jak wtedy tak i dziś poślij nam Ducha Świętego, by świadectwo męczeńskiej śmierci św. Jakuba stało się w tych niełatwych czasach umocnieniem dla Kościoła XXI w. Polecamy Tobie naszą parafię, mieszkańców biskupiego miasta Szczecina i Zachodniopomorskiej ziemi a także tych, którzy sprawują wobec nas różne urzędy – świeckie i koś-cielne. Spraw, abyśmy wsparci orędownictwem św. Jakuba Większego - Apostoła jeszcze bardziej otwierali serca na Twoje słowo i sakramenty, a służąc Kościołowi w wolności ducha swoim postępowaniem oddawali Tobie cześć i chwałę oraz pomagali innym, zwłaszcza zagubionym w wierze, nadziei i miłości, poznać Twoją bezinteresowną Ojcowską miłość. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ