loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą i uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Większego, Apostoła

W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
 • poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
 • wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
 • piątek, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
   
 1. Dziś kończymy Rekolekcje Jakubowe. Uroczystość św. Jakuba Apostoła, patrona naszej katedralnej parafii, będziemy obchodzić jutro, w poniedziałek 25 lipca. Zapraszamy na Msze Święte z możliwością zyskania odpustu o godz. 7.00 i 12.00 oraz na uroczystą Sumę Odpustową z Nieszporami Jakubowymi o godz. 18.00. Po tej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na agapę grillową przy starej kanonii.        
  Sakrament Pojednania:
  dziś, w niedzielę 24 lipca - podczas wszystkich Mszy Świętych i adoracji;  jutro, w dzień odpustu - od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 13.00 oraz wieczorem od godz. 17.00.    

  Jarmark Jakubowy, to wydarzenie, które wymaga ogromnej pracy przygotowawczej i zamykającej. Dziękujemy Organizatorom, Sponsorom, Partnerom Jarmarku oraz Patronom Medialnym i Honorowym tego wydarzenia. Dziękujemy Wystawcom oraz jarmarkowym Artystom. Dzięku-jemy wszystkim za zaufanie, życzliwość oraz za wszelkie dary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ. Dzisiejsza Msza Święta o godz. 21.00 będzie sprawowana za wszystkie osoby związane z Jarmarkiem Jakubowym.

   
 2. Poświęcenie pojazdów w dzień św. Krzysztofa - jutro po każdej Mszy Świętej.
   
 3. Piętnasty Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza w najbliższą sobotę, 30 lipca, na kolejny koncert organowy, o godz. 20.00. Wstęp wolny.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:     

Uroczysta inauguracja XXXVIII Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełne informacje: strona internetowa www.szczecinska.pl; portal społecznościowy facebook.pl/szczecinskapielgrzymka; oraz plakaty w gablotach parafialnych.    

 

Solenizantom i jubilatom oraz gościom i parafianom życzymy obfitości Bożych darów i otwartości serc na dzieła, które Pan Bóg pragnie realizować w Was i przez Was. Dla udających się na urlopy oraz wakacje - życzymy dobrego i błogosławionego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.

 

W ostatnim dniu nowenny przed uroczystością św. Jakuba módlmy się: Boże Ojcze!  Wydarzenie Paschalne – czyli śmierć, zmartwychwstanie oraz wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa, stanowi centrum naszej wiary. Jak wtedy tak i dziś poślij nam Ducha Świętego, by świadectwo męczeńskiej śmierci św. Jakuba stało się w tych niełatwych czasach umocnieniem dla Kościoła XXI w. Polecamy Tobie naszą parafię, mieszkańców biskupiego miasta Szczecina i Zachodniopomorskiej ziemi a także tych, którzy sprawują wobec nas różne urzędy – świeckie i kościelne. Spraw, abyśmy wsparci orędownictwem św. Jakuba Większego, Apostoła jeszcze bardziej otwierali serca na Twoje słowo i sakramenty, a służąc Kościołowi w wolności ducha swoim postępowaniem oddawali Tobie cześć i chwałę oraz pomagali innym, zwłaszcza zagubionym w wierze, nadziei i miłości, poznać Twoją bezinteresowną, Ojcowską miłość. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Do wieczności odprowadziliśmy w tym tygodniu śp. Wiktora Zienkiewicza i śp. Małgorzatę Porazik – Wróbel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ