loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę Zwykłą [31 lipca br.]

W tym tygodniu patronują nam:

 • dziś, w niedzielę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Jezuitów - Towarzystwa Jezusowego, teolog, autor tzw. Rekolekcji Ignacjańskich;
 • w poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty Redemptorystów;
 • w czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.
 • w sobotę, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. Jutro (poniedziałek, 1 sierpnia), jak co roku w pierwszy dzień sierpnia, obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dźwięk syren przypomni nam o wydarzeniach sprzed 78 lat. O 17.00, czyli w GODZINĘ „W”, spotkamy się przed katedrą z mieszkającymi w naszym mieście Powstańcami. Po uczynieniu z Nimi żywego znaku Polski Walczącej wejdziemy do świątyni, by celebrować Eucharystię w intencji Powstańców żyjących, poległych w obronie Ojczyzny oraz o pomyślność i mądrość dla Polski i Polaków XXI w. W poniedziałek (1 sierpnia) nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.oo. 
   
 2. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu. 
   
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek a także pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy w te dni na wieczorne Msze Święte i nabożeństwa. Modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem poprowadzi w sobotę o godz. 17.30 Wspólnota Żywego Różańca.    Komunia Święta i Sakrament Chorych: w domu chorego - po indywidualnym umówieniu terminu wizyty; Sakrament Chorych w kościele - po zgłoszeniu w zakrystii. Spowiedź - podczas wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw oraz od 17.00 w dni powszednie.
   
 4. Biuro Parafialne w sierpniu jest otwarte we wtorki i czwartki: 11.00 - 12.00; 16.00 - 17.30. Kontakt przez Sekretariat Katedralny jest możliwy w dni robocze: 8.00 - 16.00. W pilnych sprawach zapraszamy również do zakrystii po każdej Mszy Świętej. 
   
 5. XV Międzynarodowy Festiwal Organowy zaprasza do naszej katedry na kolejny koncert w sobotę o godz. 20.00. Wstęp wolny. 
   
 6. Trwa Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętając o pielgrzymach w modlitwie możemy równocześnie pielgrzymować z nimi duchowo przedstawiając wstawiennictwu Maryi Częstochowskiej intencje osobiste oraz parafialne. Na Jasną Górę pielgrzymi wejdą 13 sierpnia. Informacje: www.szczecinska.pl; facebook.pl/szczecinskapielgrzymka; plakaty.
   
 7. Dziękujemy za wspólne Świętowanie Jakubowe, które w miniony poniedziałek zwieńczyliśmy odpustem parafialnym. Dziękujemy Organizatorom, Sponsorom, Partnerom, Artystom i Wystawcom Jarmarku Jakubowego oraz Patronom medialnym i honorowym tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim za zaufanie, życzliwość, za cierpliwość okolicznym mieszkańcom. Dziękujemy za wszelkie dary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ.
   
 8. Gości i Parafian oraz Jubilatów i Solenizantów nowego tygodnia, wraz z całym zespołem duszpastersko-administracyjnym katedry polecamy wstawiennictwu św, Jakuba Większego, Apostoła i życzymy obfitości Bożych darów oraz otwartości serc na dzieła, które Pan Bóg pragnie realizować w Was i przez Was. Dla udających się na urlopy oraz wakacje - życzymy dobrego i błogosławionego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów do domu.
   

Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Anna Stępień. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się (modliliśmy się) za śp. ks. Stanisława Skorodeckiego (20. rocz. śmierci) a we wtorek, również o godz. 18.00, polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu śp. ks. Roman Kostynowicza (13. rocz. śmierci). Obaj pełnili w przeszłości urząd proboszcza w naszej katedralnej wspólnocie. Wieczny odpoczynek …
 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ