loading...
Zamknij wpis

Spotkanie robocze związane z Synodem

     W październiku 2021 r. papież Franciszek zainaugurował kolejne, bo już XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów w zmienionej formule. Temat przewodni tego Synodu brzmi: "Ku Kościołowi Synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja". Pragnieniem papieża jest, by wszyscy katolicy, nie tylko biskupi,  włączyli się w to dzieło. Jednym z etapów tego Synodu  jest etap diecezjalny, który trwa obecnie. W naszej diecezji rozpoczął się on 17 pażdziernika 2021r., w naszej szczecińskiej katedrze. Wszystkie parafie, grupy duszpasterskie, kapłani oraz osoby świeckie zaproszeni są do tego, by włączyć się w to dzieło.

     Różnież nasza wspólnota zaangażowała się w prace synodalne. Zaproszenie na to spotkanie skierowane było do wszystkich Parafian. W środę, 26 stycznie 2022 r, przedstawiciele wspólnot Domowego Kościoła oraz Odnowy w Duchu Świętym związani z naszą parafią wraz z księdzem Maciejem uczestniczyli w takim roboczym spotkaniu. Narada poprzedzona została modlitwą do Ducha Świętego, prosząc by On podpowiadał w którą stronę powinniśmy zmierzać. Był to bardzo dobry czas poświęcony na wzajemy dialog i słuchanie siebie nawzajem. Udało się wypracować kilka istotnych spostrzeżeń związanych z wiarą i Kościołem, m.in.: 

- bliskość i współpraca kapłanów ze świeckimi, wzajemna większa otwartość,

- katechizacja dorosłych w różnych jej formach, 

- dowartościowanie roli Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła w życiu wiernych, 

- większa i profesjonalna obecność Kościoła w mass mediach,

- duszpastersto młodzieży. 

Te oraz inne spostrzeżenia i pomysły zostaną przekazane do syntezy na forum diecezjalne Synodu. 

Więcej informacji na temat tego, co dzieje się w sprawie Synodu można znaleźć na stronie internetowej KLIKAJĄC TUTAJ oraz TUTAJ

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ