loading...
Zamknij wpis

Ważne daty i wydarzenia!

6 czerwca 

Tego dnia będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich do Katedry, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Liturgia ta będzie wspólnym dziękczynieniem Bogu za 50 lat naszej Diecezji i modlitwą błagalną w intencji Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.
 

7 - 10 czerwca 

W tych dniach odbywać się będą spotkania ewangelizacyjne w szczecińskiej parafii Świętego Krzyża. Modlitwom w te dni będą przewodniczyć i słowo Boże głosić: 7 i 8 czerwca – Ks. Rafał Jarosiewicz; 9 czerwca – Ks. Dariusz Dąbrowski COr; 10 czerwca – Ks. Dominik Chmielewski SDB. Spotkania rozpoczną się o godz. 16.30 wspólną modlitwą, o 17.30 będzie nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18.00 Msza Święta z homilią, a następnie Adoracja eucharystyczna z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz o przemianę życia i umocnienie w wierze.
 

11 czerwca 

- W tym dniu przypada 45. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

 

- To także dzień w którym obchodzimy 35. rocznicę wizyty Św. Jana Pawła II w Szczecinie. Zapraszamy w tym dniu na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za Św. Jana Pawła II i prosić przez Jego wstawiennictwo w naszych potrzebach.

 

28 czerwca 

To dzień jubileuszu 50-lecia istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz 30-lecie istnienia Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do udziału w Uroczystym Dziękczynieniu Bogu za 50 lat życia i aktywności Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Uroczysta liturgia dziękczynna odbędzie się we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, a szczególnie wspólnoty różańcowe. Po liturgii będzie poczęstunek dla uczestników modlitwy na placu katedralnym.

 

W powyższe wydarzenia wpiszą się także: XV Międzynarodowy Festiwal Organowy oraz XIII Jarmark Jakubowy. Oba te wydarzenia odbywać się będą w lipcu i sierpniu w naszej katedrze. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy! 

 

 

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ