loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną [14 kwietnia br.]

Zmartwychwstały Jezus, jak słyszeliśmy w dzisiejszej ewangelii, pomaga uczniom zobaczyć ich lęk i zmieszanie oraz rozeznać źródło przeżywanych wątpliwości. Przed nami kolejny, trzeci tydzień wielkanocny, czas – szansa, by bliskość Jezusa w słowie Bożym i sakramentach a zwłaszcza w Eucharystii, pomagała nam dojrzale przeżywać codzienność, a w tym rodzące się i w nas różne niepokoje, lęki i wątpliwości. 
 

 1. Dziś odbędzie się w Szczecinie XX. Marsz dla Życia, który pod hasłem „Życie nie zna granic!” wyruszy o godz. 15.00 z Jasnych Błoni do naszej Bazyliki Archikatedralnej. Na zakończenie Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński będzie przewodniczył w katedrze Mszy Świętej z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dajmy wszyscy świadectwo, że jesteśmy za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci.
   
 2. Ogłoszenia Kurii Biskupiej:    
  1*W sobotę, 20 kwietnia br., odbędą się uroczyste obchody 79. Rocznicy Forsowania Odry.
  Na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym 1. Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta przy udziale weteranów oraz młodego pokolenia. Apel Poległych i ceremonia złożenia kwiatów obędzie się przy Pomniku Wdzięczności o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.

   
 3. 2*W przyszłą, IV. Niedzielę Wielkanocną, rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania. W przyszły poniedziałek o godzinie 18.00 będziemy gościć kleryków szczecińskiego seminarium duchownego, którzy chcą razem z nami modlić się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie o tematyce powołaniowej dla wszystkich chętnych. Zapraszamy.     

  3* Policja w dalszym ciągu odnotowuje przypadki oszustw na osobach starszych dokonywanych m.in.: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek”, czy „na pracownika banku”. Przestępcy kontaktują się z losowo wybranymi ofiarami telefonicznie i przedstawiają nieprawdziwe historie, np. o zagrożonych pieniądzach na koncie bankowym lub udziale bliskiej osoby w wypadku samochodowym. Oszuści wprowadzają atmosferę presji czasu i ogromnych emocji po czym proszą o przekazanie pieniędzy, dokonanie przelewu lub nawet zachęcają do wzięcia pożyczki. Prosimy zwłaszcza seniorów o wielką czujność.

   
 4. Spotkanie dla rodziców oraz dzieci przygotowujących się do pierwszego, uroczytsego przyjęcia jezusa. w Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy piątek (19.04). Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.oo, po Eucharystii odbędzie się katecheza dla dzieci i rodziców. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy! 
   
 5. Trwają prace przy demontażu witraży z dolnych okien. Jest to trudna i mozolna praca ze względu na wmurowane szkło witrażowe w szczeliny ceglane. 23 kwietnia 2024 przyjeżdża pierwsza dostawa okien do naszej katedry. Łącznie zamontujemy 960 okien. Po tych pracach pan witrażysta rozpocznie renowację wymontowanych witraży przygotowując je do umieszczenia w nowych panelach okiennych. Prace te potrwają dwa lata, chyba, że znajdą się ofiarodawcy, którzy będą chcieli ufundować remont witraża danego okna. W całej Katedrze do przeszklenia jest prawie kilometr kwadratowy powierzchni okiennej. Jednocześnie informujemy, że nasza Parafia otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury na remont dachu w kwocie 527 tyś. zł. Dziękujemy za to co otrzymaliśmy. Jest to ¼ złożonego projektu. Ufając Opatrzności Bożej i dobroci serc ludzi wielkodusznych mamy nadzieję na pozyskanie pozostałych ¾ środków dla zrealizowania całości inwestycji. Kolejną dobrą wiadomością są odnowione meble w prezbiterium, które w piątek zostały przywiezione z renowacji. Czekamy na kolejne dostawy oraz nowe elementy wyposażenia prezbiterium, niezbędne w sprawowaniu liturgii. Za zrozumienie i zaufanie oraz wszelkie ofiary składane na cele parafialne, charytatywne, remontowo-wyposażeniowe wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
   
 6. Przygotowując się do Wielkiego Jubileuszu 900-lecia Misji Ewangelizacyjnej Św. Ottona z Bambergu dziś przeżywamy kolejny dzień „Nowenny Odnowy Wiary”. W tym miesiącu miejscem centralnym nowenny dla całej archidiecezji jest nasza katedra. Przy relikwiach św. Ottona obecnych na tym ołtarzu módlmy się: Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś swoim Apostołom: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody. Uczcie ich zachowywać to, co wam przykazałem, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Ty posłałeś 900 lat temu biskupa Ottona na Pomorze, aby zasiał w sercach naszych przodków ziarno Ewangelii. Spraw, by dzieło ewangelizacyjne św. Ottona stało się w tych niełatwych czasach umocnieniem dla Kościoła XXI w. Polecamy Tobie naszą Ojczyznę, mieszkańców biskupiego miasta Szczecina oraz Zachodniopomorskiej ziemi a także tych, którzy sprawują wobec nas różne urzędy – świeckie i kościelne. Spraw, abyśmy wsparci orędownictwem Apostoła Pomorza, jeszcze bardziej otwierali serca na Twoje Słowo i Sakramenty, a służąc dzisiejszemu Kościołowi w wolności ducha, swoim postępowaniem oddawali Tobie cześć i chwałę oraz pomagali innym, zwłaszcza zagubionym w wierze, nadziei i miłości, poznać na nowo bezinteresowną miłość Boga, Twojego i naszego Ojca. W.: Amen.

Na zakończenie zaśpiewajmy aklamację: „Święty Ottonie – Patronie nasz…” (3 x).

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ