loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pana Jezusa [21 V br.]

 1. Dziś, w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, odbędzie się w naszej katedrze uroczystość Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 13.30.
   
 2. Uroczystość Pięćdziesiątnicy Paschalnej będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Na nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego zapraszamy codziennie wieczorem przed nabożeństwem majowym, które odprawiamy bezpośrednio po Eucharystii wieczornej celebrowanej w naszej katedrze o godz. 18.00.
   
 3. Jutro, 22 maja, jak co miesiąc, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych przypada w najbliższą środę, 24 maja. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach. W tym dniu, jak w każdą środę, naszą wdzięczność i błaganie kierujemy do Pana Boga przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poniedziałkowa i środowa Msza Święta wieczorna sprawowana jest w intencji naszych próśb i podziękowań, które możemy składać w skarbonie pod chórem. 
   
 4. Dzień Matki przypada w najbliższy piątek, 26 maja. W tym dniu podczas Mszy Świętej i na nabożeństwie majowym będziemy prosić dla naszych żyjących Mam o Boże błogosławieństwo a dla zmarłych o łaskę nieba. W tym dniu wspominamy w liturgii św. Filipa Nereusza (1515-1595), rzymskiego kapłana, wychowawcę dzieci i młodzieży.
   
 5. Szczeciński Chór Katedralny nadal zaprasza w swoje szeregi dzieci, młodzież oraz studentów, dziewczęta i chłopców. Próby oraz przyjmowanie kandydatów prowadzi  chórmistrz, pan Grzegorz Handke. Miejsce spotkań: stara kanonia (budynek z tyłu katedry porośnięty winobluszczem). Dni prób: wtorki i czwartki od 17.30 do 19.30.
   
 6. Bracia naszej najstarszej katedralnej wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej powrócili do ewangelizacji domowej, przerwanej pandemią. Wszyscy posiadają zaświadczenie posłania od księdza proboszcza. Dziś prowadzona jest również „Ewangelizacja na placach”. Jednym z miejsc w Szczecinie jest Łasztownia, położona na terenie naszej katedralnej parafii. Bracia gromadzą się na ul. Zbożowej od godz. 15.00, by głosić Dobrą Nowinę. W dobie desakralizacji, dechrystianizacji i kryzysu wiary, módlmy się w intencji tych ewangelizacyjnych dzieł oraz o odwagę i światło Ducha Świętego dla głoszących słowo Boże na placach i w naszych domach.
   
 7. Skautki Europy będą sprzedawać upieczone przez siebie ciasta w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych 7.30, 9.00, 10.30 oraz 12.00. Pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczają na wakacyjny obóz harcerski. Z góry bardzo dziękują za zrozumienie i życzliwość.
   
 8. Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie i zaufanie oraz wszelkie dobro – duchowe i materialne. 
   
 9. Wszystkich Was, gości i parafian oraz solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia, wraz z całym katedralnym zespołem duszpastersko - administracyjnym zawierzamy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i wstawiennictwu św. Józefa oraz patronów tygodnia. A są nimi: św. Rita z Cascii, św. Beda Czcigodny, św. Maria Magdalena de Pazzi, św. Filip Neri oraz Św. Augustyna z Canterbury.    

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ