loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną, Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Msze Święte oraz nabożeństwa sprawujemy wg. znanego nam porządku. Szczególnie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Dziś dzień swoich imienin obchodzi JE Arcybiskup Andrzej Dzięga, polecajmy Dostojnego Solenizanta Bogu w naszych osobistych modlitwach.
   
 2. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odprawiana jest podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy do tej modlitwy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
   
 3. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży i dorosłym z naszej wspólnoty parafialnej 21 maja br., przez posługę JE Biskupa Henryka Wejmana. Próba przed tą uroczystością odbędzie się w środę (19 maja) o godz. 19.oo. Szczegóły u ks. Grzegorza.
   
 4. Przez Orędownictwo Św. Jana Pawła II będziemy modlić się podczas nabożeństwa majowego oraz Mszy Świętej sprawowanej w najbliższą sobotę o godz. 18.oo.
   
 5. Obóz formacyjno-wypoczynkowy w Łukęcinie dla dzieci i młodzieży odbędzie się od 3 do 11 lipca br. Bliższych informacji udziela ks. Grzegorz.  
   
 6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
   
 7. Dziękując za wszelkie otrzymywane od Was dobro, pragniemy życzyć pięknego i dobrego tygodnia opływającego w Boże błogosławieństwo.

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

 

 1. Zapraszamy członków wspólnot, stowarzyszeń́, grup modlitewnych i ruchów kościelnych na Archidiecezjalny Dzień Jedności Wspólnot przeżywany w naszej Archidiecezji w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, tj. poniedziałek, 24 maja br. Modlitwa odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta, a po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny, zakończona Apelem Maryjnym. Zapraszamy delegacje zrzeszeń katolickich do wspólnej modlitwy, która będzie stanowić wyraz jedności i rozpocznie Tydzień Ewangelizacji.
   
 2. Ojcowie z Towarzystwa Jezusowego rozpoczynają świętowanie Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który będzie trwał od 20 maja 2021 r. do 31 lipca 2022 r. W ten sposób Ojcowie Jezuici pragną upamiętnić 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400-lecie jego kanonizacji. Na czas trwania Roku Ignacjańskiego Penitencjaria Apostolska wydała dekret ustanawiający jezuickie kościoły i kaplice w Polsce świątyniami jubileuszowymi, w których będzie można uzyskać odpust zupełny. W naszej Archidiecezji zapraszamy do modlitwy przy relikwiach św. Ignacego w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, przy ul. Pocztowej w Szczecinie, w dniach od 8 do 16 września br.

 

Do wieczności w tym tygodniu odeszli: śp. Kazimierz Gutowski, śp. Marek Żurawski.
Wieczny odpoczynek …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ