na Niedzielę Zmartwychwstania i Tydzień Wielkanocny
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 20 kwietnia:
Msze Święte – godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00;
Nowenna przed Świętem Miłosierdzia – po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00;
Nieszpory Chrzcielne na zakończenie Triduum Paschalnego – 19.00;
Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 20.00 do 21.00.
- Poniedziałek Wielkanocny – 21 kwietnia:
Msze Święte – godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00;
Nowenna przed Świętem Miłosierdzia – po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00;
Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 20.00 do 21.00.
Ofiary zbierane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
- Plan liturgii katedralnej w pozostałe dni Oktawy Wielkiej Nocy:
Msze Święte – o godz. 7.00, 12.00 i 18.00;
Kolejne dni nowenny przed Świętem Miłosierdzia – po Mszy Świętej o godz. 18.00;
Post piątkowy – nie obowiązuje nas z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego;
Spowiedź – podczas wszystkich Mszy Świętych, adoracji i nabożeństw.
- Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego:
Msze Święte – o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00;
Godzina Miłosierdzia – o 15.00;
Kwesta do puszek z racji 81. Tygodnia Miłosierdzia – po wszystkich Masach Świętych.
- Za wszelkie ofiary składane w tych dniach na cele charytatywne, Grób Pański w Jerozolimie, na cele remontowe katedry a także za ofiary jutrzejszej tacy składane na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny w Szczecinie - wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
- Słowa podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wielkoduszne włączenie się w aktywności porządkowe, dekoracyjne, muzyczne oraz liturgiczne. Dziękujemy również za zaangażowanie charytatywne na rzecz najuboższych z naszej parafii i miasta.
Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny
OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ
W niedzielę, 27 kwietnia br., odbędzie się w Szczecinie XXI Marsz dla Życia, który pod hasłem „JUŻ JESTEM” o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej. Udział w marszu jest okazją do osobistego świadectwa obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Podczas marszu odbędzie się zbiórka funduszy dla Hospicjum Perinatalnego „Jestem”. Na zakończenie, ok. godz. 16.00 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.