loading...
Zamknij wpis

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
 • w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

 1. Dziś, rozpoczynając Tydzień Słowa Bożego, gościmy autora rymowanych tekstów biblijnych, Pana Romana Kempińskiego czyli Romcia Tomcia. Autor zaprezentuje nam swoją twórczość w tym najnowszą rymowaną opowieść o Abrahamie. Prosimy Pana Romcia Tomcia o słowo…
   
 2. Od jutra do soboty, w ramach Tygodnia Słowa Bożego, zapraszamy do codziennego uczestnictwa w Mszach Świętych, które sprawujemy w katedrze o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
   
 3. Na katedralną modlitwę wypominkową za zmarłych zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
   
 4. Jutro na Mszy Świętej wieczornej modlić się będziemy w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę. Msza Święta wieczorna w tym dniu będzie również sprawowana w intencji naszych próśb i podziękowań.
   
 5. Święto Kolejarzy obchodzimy w czwartek 25 listopada na Mszy Świętej o godz. 18.00, we wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Również podczas tej samej celebracji będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jakuba Apostoła o bł. Boże dla ludności zachodniopomorskiej  ziemi, dla Szczecina i Szczecinian a także tych, którzy sprawują różne urzędy, świeckie i duchowne w naszym mieście, województwie i archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej; prosić będziemy o łaskę patronatu św. Jakuba nad Szczecinem oraz spróbujemy inicjować Bractwo Jakubowe przy naszej katedrze. Zapraszamy pielgrzymów jakubowych.
   
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych.
   
 7. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:    
  1*Dziś obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich
  pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Możemy włączyć się w ogólnopolską zbiórkę funduszy do puszek na rzecz migrantów i uchodźców, którą przeprowadzamy dziś po wszystkich Mszach Świętych. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce, w tym na utrzymanie Ośrodka Pomocy dla Migrantów i Uchodźców w Szczecinie, który od 2018 roku udzielił wsparcia już ponad 6000 obcokrajowców przebywających na terenie naszej archidiecezji.    

  2*Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga 24 listopada br. będzie obchodził 19. rocznicę sakry biskupiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Metropolicie. 
     
  3*Kustosz Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance zaprasza Wspólnoty Nieustającego Różańca, Róże Żywego Różańca oraz wszystkich modlących się na różańcu, na Spotkanie Formacyjno-Modlitewne, które odbędzie się w sobotę, 27 listopada br., w Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance, od godz. 15.00.

   
 8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ.
   
 9. Gościom i Parafianom a także Jubilatom oraz Solenizantom nowego tygodnia życzymy bezgranicznego zaufania Chrystusowi Królowi i zasłuchania w jego głos.
   

Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o godz. 21.00, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu trwającej od godz. 20.00, odmówimy również Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Frąszczak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz oraz katedralni duszpasterze

 

 

 


 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ