loading...
Zamknij wpis

Nowe ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś przy wyjściu ze świątyni można złożyć ofiarę do puszki na rzecz Ziemi Świętej. Dziękujemy za wsparcie wszystkich charytatywnych dzieł prowadzonych w naszej parafii.
   
 2. W poniedziałek przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do naszej świątyni na godzinę 18.oo. Eucharystii tego dnia przewodniczyć będzie JE Arcybiskup Andrzej. Po Mszy Świętej nabożeństwo Adoracji Krzyża (z możliwością indywidualnego podejścia i modlitwy) oraz Diecezjalna Droga Krzyżowa. Modlitwa ta będzie stanowić II Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.
   
 3. We wtorek wspomnienie NMP Bolesnej.
   
 4. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy tradycyjnie w środę.
   
 5. Młodzież klas siódmych i ósmych zapraszamy w niedzielę (27 września) na Mszę Świętą o godz. 18.oo oraz spotkanie organizacyjne w kościele, rozpoczynające tegoroczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Cykl przygotowawczy trwa dwa lata. Bierzmowanie przyjmujemy w klasie ósmej. Natomiast zapisy dzieci do przygotowania się i przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej rozpoczną się w październiku – prosimy śledzić komunikaty.
   
 6. Siostry Jadwiżanki zapraszają na rozpoczynające się przygotowania osób dorosłych do sakramentów: Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Siostrami. Telefon kontaktowy jest podany na plakacie w gablocie przy wyjściu ze świątyni, można także bezpośrednio kontaktować się z Siostrami w zakrystii.
   
 7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Msze Świętą można zamówić w dowolnej intencji, bowiem modlitwa za żywych i umarłych jest uczynkiem miłosierdzia co do duszy. Zazwyczaj zamawiamy Msze św. za naszych zmarłych. Czynimy to przy okazji rocznicy śmierci, urodzin zmarłego itp. Pamiętajmy również o żywych. Można także zamówić Msze św. w intencjach rodziny, konkretnej osoby lub sprawy. Dobrym zwyczajem jest podarować taki duchowy prezent na urodziny, imieniny, na dowolny jubileusz, czy też przed operacją dla swoich bliskich lub po prostu za siebie.
   
 8. Ogłoszenia duszpasterskie, intencje Mszy Świętych umieszczone są na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, a także na stronie internetowej katedry oraz profilu społecznościowym na Facebooku.
   
 9. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!       
   

                                                     

Ks. Dariusz Knapik, proboszcz

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ