loading...
Zamknij wpis

Obrzęd wybrania katechumentów!

     Podczas niedzielnej (21 II) wieczornej Mszy świętej ośmioro katechumenów uczestniczyło w naszej katedrze w obrzędzie "wybrania". Obrzęd ten sprawowany na początku Wielkiego Postu zamyka właściwy katechumenat, a więc długi czas kształtowania duszy i serca wg wymagań Chrystusa. Od tego obrzędu wybrani katechumeni nazywani są "wybranymi", oznacza to prawdę, że są wybrani spośród grona katechumenów, aby w najbliższą Wigilię Paschalną przyjąć sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystię.

      Aby ktoś mógł zostać "wybrany", wymaga się od niego dojrzałej wiary i świadomej decyzji na przyjęcie sakramentów. Osobiste wpisanie imienia do księgi katechumenalnej jest symbolicznym przedstawieniem prawdy, o wpisaniu ich imion do niebiańskiej księgi życia. Obrzędowi przewodniczył duszpasterz Archidiecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego ks. Lucjan Chronchol, duszpasterze katedry, katechiści, bliscy i wspólnota katedralna.

     W kolejnych tygodniach wybrani uczestniczyć będą w kolejnych obrzędach przybliżających ich ku sakramentom. Polecamy ich Waszej serdecznej modlitwie.

 

s. Ewalina LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ