loading...
Zamknij wpis

XIII Niedziela Zwykła (28 czerwca - 4 lipca 2020r.)

W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy: Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – w poniedziałek 29 czerwca; Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego – we wtorek 30 czerwca; Wspomnienie św. Ottona, biskupa, Patrona Archidiecezji – w środę 1 lipca; Święto św. Tomasza, Apostoła – w piątek 3 lipca.

 

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa: dziś /niedziela/ - godz. 17.30; jutro i pojutrze /poniedziałek i wtorek/ - godz. 18.30.
   
 2. W środę, 1 lipca, w modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, w sposób szczególny włączymy Kościół na Pomorzu Zachodnim z racji liturgicznego wspomnienia św. Ottona z Bambergu, Patrona Archidiecezji, którego relikwie w tym dniu będziemy mogli uczcić.
   
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca według stałego programu modlitewnego. W czwartek, 2 lipca, w ramach Godziny Świętej rozpoczynającej się Mszą Świętą o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych, duchowo złączymy się z Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, by zawierzyć Polskę i Kościół w Polsce Świętemu Józefowi. W sobotę, 4 lipca, Różaniec Fatimski poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca o godz. 17.30. Msza Święta w intencji Żywego Różańca o godz. 18.00 oraz po Eucharystii medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem.
   
 4. W katedrze spowiadamy podczas wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw oraz adoracji.
   
 5. Chorych odwiedzamy po indywidualnym umówieniu wizyty duszpasterskiej.
   
 6. Biuro Parafialne podczas wakacji czynne będzie we wtorki i czwartki od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. Sekretariat Katedralny czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. W pilnych sprawach zapraszamy również po każdej Mszy Świętej do kościoła.
   
 7. Trzynasty Międzynarodowy Festiwal Organowy rozpoczynamy w najbliższą sobotę 4 lipca. Nasza katedra, w soboty lipca i sierpnia o godz. 20.00, będzie miejscem zasłuchania w najpiękniejsze kompozycje najwybitniejszych twórców. W najbliższą sobotę przy organach katedralnych zasiądzie prof. Józef Serafin. Wstęp wolny. Pamiętajmy o przepisach sanitarnych /maseczki/. Możliwe jest również uczestnictwo on-line. Szczegółowy program: plakaty, strony internetowe  festiwalu i parafii.
   
 8. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na tacę bądź przekazywane drogą bankową na potrzeby parafii. Dziękujemy za hojność serc oraz zaufanie.
   
 9. Drogim Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem duszpastersko-administracyjnym katedry życzę, by osobowe spotkania z Jezusem w słowie Bożym i sakramentach otwierały Was na niezwykłe doświadczenie odpocznienia w Bogu.

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:      
1*„Uprzejmie informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka”.          

2*„Uprzejmie informujemy, że Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.mysliborska.com.pl oraz na portalu społecznościowym www.facebook.com/mysliborska/”.

 

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE on-line prowadzone pod patronatem Kurii Biskupiej przez poradnię Donum Vitae. Najbliższe kursy odbędą się w formie zdalnej lub stacjonarnej, w zależności od sytuacji sanitarnej: 24-26 lipca, 21-23 sierpnia, 18-20 września 2020 r. Kursy on-line odbywają się na platformie Zoom. W kursie mogą wziąć udział wyłącznie pary. Każdy uczestnik otrzyma świadectwo ukończenia.

Kontakt: 882 024 488 lub e-mail: rejestracja@donumvitae.pl.

Informacje pod nr telefonu: 882 024 488 http://poradnia.donumvitae.pl/zgloszenia-na-kurs/LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ