loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

W tym tygodniu patronują nam:

 • wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
 • piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich; 
 • sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię. W czwartą niedzielę adwentową (19 grudnia) rozpoczną się katedralne rekolekcje adwentowe: „Na Progu Bożego Narodzenia”.
   
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Od dwóch lat trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim roku będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).
   
 3. W Adwencie zapraszamy codziennie (od poniedziałku do soboty) na Jutrznię o godz. 6.00 (są przygotowane teksty do wspólnej modlitwy) oraz na Roraty - Mszę Świętą ku czci Najświętszej Maryi Panny. Symbolem obecności Matki Bożej podczas Mszy Świętej jest zapalona przy ołtarzu biała świeca, czyli tzw. roratka. Roraty dla dzieci w piąteki o godz. 18.oo. 
  Do kościoła możemy przychodzić z własnymi lampionami, które stanowią symbol czuwania oraz oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Po Eucharystii roratniej będą na nas czekały słodkie drożdżówki, które są darem pana Andrzeja Wojciechowskiego, właściciela piekarni znajdującej się w Szczecinie na ul. Krzywoustego 80.

   
 4. Przed nami ostatnie trzy dni katedralnej modlitwy wypominkowej. Zapraszamy o godz. 17.30. Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tym roku w wypominkach będzie celebrowana jutro, 29 listopada, o godz. 12.00.
   
 5. Punkt Wsparcia Psychologicznego im. Viktora E. Frankla rozpocznie przy naszej katedrze swoją posługę od najbliższej środy, 1 grudnia. Miejsce: salka naprzeciw biura parafialnego (dawna siedziba biura pielgrzymkowego). Konsultacje prowadzą wolontariusze: psycholodzy, pedagodzy i teolodzy, pracownicy i studenci Instytutu Nauk Teologicznych i instytutu Psychologii US. Cel: udzielanie wsparcia psychologicznego i duchowego dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów znajdujących się w rożnych sytuacja wymagających takiej pomoc.
   
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:    
  w czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania po Mszy Świętej wieczornej;    
  w piątek - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej;    
  w sobotę modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej przed Mszą Świętą wieczorną, o godz. 17.30.    
  Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca – po wieczornej Mszy Świętej w sobotę.     
  Spowiedź – podczas wszystkich Mszy Świętych oraz adoracji.    
  Wizyta duszpasterska u chorych – w sobotę rano lub zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.

   
 7. Sianko na stół wigilijny rozprowadzają przy wyjściu z katedry ministranci. Pozyskane fundusze są przeznaczone na ministrancki obóz narciarski w Wiśle organizowany przez ks. Grzegorza. 
   
 8. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ. Za tydzień, w II. Niedzielę Adwentu, obchodząc dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, będziemy mogli po Mszach Świętych ofiarować swoją pomoc.
   
 9. Gościom i Parafianom a także Jubilatom oraz Solenizantom nowego tygodnia życzymy dobrego wykorzystania czasu Adwentu poprzez słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami – poprzez Sakramenty Święte, a zwłaszcza w czasie celebracji Eucharystii. 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz oraz katedralni duszpasterze

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ