loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą (17 stycznia 2021r.)

ROK ŚWIĘTY JAKUBOWY

Nasza katedra jest jednym z 48 kościołów stacyjnych w Polsce, w których z racji Roku Świętego Jakuba, Penitencjarnia Apostolska udziela możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Szczegóły znajdziemy w gablocie parafialnej i na stronach internetowych. Zachęcamy do codziennego korzystania z łask Roku Świętego.

 

1.    Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”, z wiadomych racji, odkładamy na późniejszy, bardziej bezpieczny termin. Jednak na progu nowego roku, tak jak w poprzednich dniach, zapraszamy do katedry na Msze Święte wieczorne celebrowane w intencji parafian z kolejnych ulic:  
- poniedziałek 18 stycznia – Podzamcze, Mściwoja, Korsarzy, Kurkowa, Rycerska i Panieńska;
- wtorek 19 stycznia – Dworcowa, Staromiejska i Podgórna;        
- środę 20 stycznia – Pl. Orła Białego, Farna i Tkacka;           
- czwartek 21 stycznia – Łaziebna, Mariacka i Plac Mariacki;         
- piątek 22 stycznia – Sołtysia, Księdza Kardynała Wyszyńskiego oraz prawobrzeże: Gdańska, Górnośląska, Rybnicka.
Tekst modlitwy rodzinnej znajdziemy w biuletynie wyłożonym na stoliku przed ambonką. Przy okazji takiej nadzwyczajnej formy kolędy nie składamy tradycyjnych ofiar, jednakże dziękujemy za  pamięć i wrażliwość w tej kwestii.

 

2.    Ksiądz Biskup Henryk Wejman obchodzi 19 stycznia swoje imieniny. Polecajmy szczególnie w tych dniach Panu Bogu dostojnego solenizanta oraz jego biskupią misję.
 

3.    W tym tygodniu przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w środę a w najbliższy piątek, jak każdego 22. dnia miesiąca, przedstawiamy Panu Bogu nasze modlitewne intencje za przyczyną św. Jana Pawła II. Wieczorne Msze Święte w te dni sprawujemy w intencji naszych próśb i podziękowań.
 

4.    Dziękujemy za wszelkie ofiary duchowe i materialne oraz za troskę o naszą katedrę w dobie pandemii. Bóg zapłać za zrozumienie, zaufanie oraz dobroć Serc Waszych.
 

5.    Gości i parafian oraz jubilatów i solenizantów nowego tygodnia, chorych oraz wszystkich zaangażowanych w walce z epidemią, polecamy Panu Bogu w codziennej modlitwie.
 

6.    OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek, 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). Zachęcamy wszystkie parafie do modlitwy w intencji jedności chrześcijan podczas tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wspólna modlitwa przedstawicieli kościołów chrześcijańskich odbędzie się w Szczecinie w niedzielę, 24 stycznia br., w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła i będzie przebiegać według następującego programu:        
- godz. 18.00 - Msza Święta;           
- godz. 19.00 - Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana.

 

7.    OGŁOSZENIE CARITAS ARCHIDIECEZJI: Odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, za zgodą metropolity szczecińsko-kamieńskiego, ks. abpa Andrzeja Dzięgi, prosimy o przeprowadzenie w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją” w niedzielę 24.01.2021 roku po wszystkich Mszach Świętych przykościelnej zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w tym kraju.

 

W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: śp. Mariana Skrendo, śp. Teresę Perz oraz śp. Ks. Piotra Leśniaka. W najbliższą sobotę odbędzie się również w naszej katedrze pogrzeb śp. Jacka Kraszewskiego, znakomitego dyrygenta.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

                                                                                                            Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ