loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego [7 stycznia 2024r.]

Dziś, w święto Chrztu Pańskiego, widzimy Jezusa przyjmującego chrzest w Jordanie. Tak jedyny Zbawiciel świata, rozpoczyna publiczną działalność głoszenia Dobrej Nowiny – Ewangelii. Chrzest Janowy był zapowiedzią chrztu, który zanurzając w Wydarzeniu Paschalnym, łączy nas z Chrystusem, a przez Chrystusa z Bogiem Ojcem w Duchu Świętym i włącza do wspólnoty  Kościoła, jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, jednak nadal, do  2 lutego – święta Ofiarowania Pańskiego, będziemy trwać w atmosferze Bożego Narodzenia poprzez wystrój kościoła i śpiew kolęd.

 

 1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek (drugi w miesiącu) na nabożeństwo do św. Judy Tadeusza Apostoła. W te dni wieczorne Msze Święte o godz. 18.00 sprawujemy w intencji próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
   
 2. Informacje kolędowe: Prosimy o deklarację chęci przyjęcia księdza po kolędzie. Można to uczynić wypełniając kartę zgłoszeniową, która jest dostępna przy wyjściu z katedry oraz w zakrystii. Wypełnioną deklarację prosimy odciąć od formularza zgłoszeniowego i złożyć w zakrystii lub biurze czy też sekretariacie parafialnym. Prosimy także o przekazanie tego formularza swoim sąsiadom, którzy osobiście nie mogli zabrać go z katedry, a również chcieliby przyjąć kolędę we własnym domu. Po kolędzie duszpasterze chodzą w godz. od 17.00 do 20.30. Program kolędy jest zamieszczony na odwrocie karty zgłoszeniowej, na plakacie oraz stronie internetowej katedralnej parafii. Ważna kolędowa informacja: kolęda na Pl. Żołnierza 17, 18 i 19 będzie połączona razem Al. Wyzwolenia 2, 4, 4a i 6. Przepraszamy za przeoczenie.
   
 3. Katechezy Zwiastowania Drogi Neokatechumenalnej, których rozpoczęcie planowaliśmy w tym tygodniu, rozpoczną się dopiero po feriach zimowych. Począwszy od 29 stycznia, w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00, można będzie włączyć się w słuchanie tych katechez, na które już teraz zapraszamy młodzież i dorosłych.
   
 4. W związku z jubileuszem misji chrystianizacyjnej świętego Ottona na Pomorzu, organizujemy w dniach 26-28 kwietnia pielgrzymkę do miejsc związanych z Apostołem Pomorza w Bawarii. W programie zwiedzanie Norymbergii, Bambergu i sanktuarium Czternastu Świętych Wspomożycieli. Szczegółowy plan znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz.
   
 5. KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów, peregrynujące  od wczoraj po niektórych parafiach naszej Archidiecezji, w sobotę 13 stycznia, w godz. od 7.00 do 15.00, będą wystawione do uczczenia w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Plan: 7.00 i 12.00 Msze Święte z błogosławieństwem relikwiami. Od 7.45 do 12.00 oraz od 13.00 do 14.45 – czuwanie stanowe i indywidualne. O 14.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
   
 6. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i zaufanie oraz wszelkie ofiary, duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za wczorajsze ofiary, które są przeznaczone na misyjne dzieła Kościoła.
   
 7. Życzymy Wam, by Chrystus Pan przez wiarę, która rodzi się i umacnia poprzez słuchanie Słowa Bożego, wypełniał Wasze serca Miłością Bożą będącą owocem otwartości na osobistą relację z Nim w Sakramentach Świętych i modlitwie.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

fot. pixabay LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ