loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą [4 lutego br.]

 1. Na katechezę „Symbol Wiary” zapraszamy do katedry dziś o godz. 17.15. W przyszłą niedzielę, również o godz. 17.15, zapraszamy na katechezę „Modlitwa Pańska”. Katechezy są skierowane zwłaszcza do katechumenów, którzy przygotowują się do Chrztu Świętego i pozostałych Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego, możemy jednak wszyscy wsłuchać się w ich treść. Te dwie katechezy, dziś i za tydzień, poprowadzi ks. proboszcz.
   
 2. Katechezy Zwiastowania dla młodzieży i dorosłych rozpoczęliśmy w naszej katedrze w minionym tygodniu. Jutro, w poniedziałek 5 lutego i w czwartek 8 lutego, o godz. 19.00, zapraszamy na kolejne katechezy. Możemy się włączyć w słuchanie tych katechez na każdym ich etapie. Katechezy głoszą katedralni katechiści Drogi Neokatechumenalnej oraz ks. proboszcz.
   
 3. Wspólnoty Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym, Legionu Maryi, Kręgu Biblijnego oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w starej kanonii, w najbliższą środę 7 lutego, po nowennie do Matki Bożej i Eucharystii, ok. godz. 19.00. W programie film pt. „Katolicyzm” odcinek 1: „Kim jest Jezus”.
   
 4. LITURGIA TYGODNIA: 
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę. Na nabożeństwo do św. Judy Tadeusza, patrona spraw beznadziejnych, zapraszamy w najbliższy czwartek (drugi czwartek miesiąca). W te dni wieczorne Msze Święte o godz. 18.00 sprawujemy w intencji naszych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
 • Sakrament Pojednania sprawujemy piętnaście minut przed i podczas wszystkich Mszy Świętych oraz w czasie niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00. W dni powszednie spowiadamy również od godz. 17.00.
   
 1. W związku z jubileuszem misji chrystianizacyjnej świętego Ottona na Pomorzu, organizujemy w dniach 26-28 kwietnia pielgrzymkę do miejsc związanych z Apostołem Pomorza w Bawarii. W programie zwiedzanie Norymbergii, Bambergu i sanktuarium Czternastu Świętych Wspomożycieli. Szczegółowy plan znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz.
   
 2. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ: Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza dzieci i młodzież do prowadzonych w Szczecinie katolickich placówek oświatowych: przedszkola, szkół podstawowych oraz liceum ogólnokształcącego. Są to kameralne placówki, które odznaczają się wysokim poziomem nauczania oraz  starannym wychowaniem w duchu wartości katolickich. Informacje o rekrutacji znajdują się na plakatach oraz ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła. 
   
 3. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i zaufanie oraz wszelkie ofiary, duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ. 
   
 4. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia oraz Gości i Parafian. Pamiętamy o Was w modlitwie wzywając wstawiennictwa św. Jakuba, patrona katedry i katedralnej parafii oraz patronów tygodnia, a są to: Św. Agata, dziewica i męczennica (poniedziałek), Św. męczennicy Paweł Miki i Towarzysze (środa), Św. Hieronim Emiliani, zakonnik i Św. Józefina Bakhita, dziewica (czwartek) oraz Św. Scholastyka, dziewica (sobota).
   

DO WIECZNOŚCI ODESZLI OD NAS W TYM TYGODNIU: Śp. Antoni Oleksiak, śp. Marianna Romana Wilkanowska, śp. Stefan Pastuszka oraz śp. ks. infułat Edmund Cybulski, wieloletni kanclerz Kurii Biskupiej, którego pogrzeb odbędzie się w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Szczecinie (ul. Bogurodzicy 3), w najbliższą środę, 7 lutego, o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ