loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

W tym tygodniu obchodzimy: 29 lipca /środa/- wspomnienie św. Marty siostry Łazarza i Marii, uczennicy Jezusa, którego gościła wielokrotnie w swoim domu; 31 lipca /piątek/ - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela Jezuitów, który urodził się na zamku Loyola w Kraju Basków w 1491 roku. Ranny jako rycerz w bitwie, podczas rekonwalescencji, nawrócił się pod wpływem lektury o Chrystusie i świętych. Zmarł w Rzymie w 1556 roku; 1 sierpnia /sobota/ - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, który urodził się koło Neapolu w 1696 roku. Rozpoczął karierę sądowniczą, ale zrezygnował z niej, by poświęcić się Bogu i w 1726 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Założył zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów), przeznaczone do misji ludowych. W 1762 roku został mianowany biskupem. Zmarł w 1787 roku.

 

 1. Msze Święte w katedrze: Niedziele – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 (od 20.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu) i 21.00 (ostatnia Msza Święta niedzielna i świąteczna w Szczecinie); Dni powszednie – 7.00, 12.00 i 18.00.
   
 2. Sakrament Pojednania: Niedzielepodczas wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw oraz adoracji; Dni powszednie – podczas wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw oraz od 17.00 do zakończenia wieczornej Mszy Świętej.
   
 3. Biuro Parafialne podczas wakacji jest czynne we wtorki i czwartki od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. Sekretariat Katedralny czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. W pilnych sprawach zapraszamy również po każdej Mszy Świętej do kościoła.
   
 4. Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w środę o godz. 18.00. W tym dniu, we wspomnienie św. Marty, pamiętajmy w modlitwie o Siostrze Marcie, przełożonej naszych Sióstr Jadwiżanek Wawelskich. Msza Święta w intencji Siostry zostanie odprawiona dwa dni później, w piątek 31 lipca o godz. 7.00.
   
 5. W sobotę obchodzimy 76. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 ks. Biskup Henryk Wejman odprawi Mszę Świętą w intencji Powstańców: o potrzebne łaski dla tych, którzy są jeszcze z nami oraz o radość wieczną dla zmarłych i poległych.    
   
  W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00!!!       
   
  Wieczorny festiwalowy koncert organowy o godz. 20.00 dedykujemy Powstańcom
  . Wstęp wolny. Pamiętajmy o przepisach sanitarnych /maseczki/. Wystąpią: Bogdan Narloch – organy i Roman Gryń – trąbka.

   
 6. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii.
   
 7. Wszystkich Gości i Parafian oraz Jubilatów i Solenizantów nowego tygodnia, za wstawiennictwem naszego patrona św. Jakuba, którego uroczystości odpustowe wczoraj obchodziliśmy, polecamy w modlitwie:

Módlmy się: Boże Ojcze, strzeż nas wszystkich, abyśmy wsparci orędownictwem świętego Jakuba Apostoła, patrona tej katedry, jeszcze bardziej otwierali serca na Twoje słowo i sakramenty, a służąc Kościołowi w wolności ducha, swoim postępowaniem oddawali Tobie cześć i chwałę oraz pomagali innym, zwłaszcza zagubionym w wierze, nadziei i miłości, poznać Twoją bezinteresowną, ojcowską miłość. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ: 1*Uprzejmie informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka.
 

2*Uprzejmie informujemy, że Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.mysliborska.com.pl oraz na portalu społecznościowym www.facebook.com/mysliborska/.

 

3*KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE on-line prowadzone pod patronatem Kurii Biskupiej przez poradnię Donum Vitae. Najbliższe kursy odbędą się w formie zdalnej lub stacjonarnej, w zależności od sytuacji sanitarnej: 21-23 sierpnia, 18-20 września 2020 r. Kursy on-line odbywają się na platformie Zoom. W kursie mogą wziąć udział wyłącznie pary. Każdy uczestnik otrzyma świadectwo ukończenia. Kontakt: 882 024 488 lub e-mail: rejestracja @donumvitae.pl. Informacje pod nr telefonu: 882 024 488 http://poradnia.donumvitae.pl/zgloszenia-na-kurs/

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ