loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

1*Zapraszamy do udziału w II Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” (por. Mk 10,14), która odbędzie się w sobotę, 12 września br. Mszy Świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Zapraszamy do udziału dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich czcicieli Dzieci Fatimskich.

 

2*W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie możliwość składania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest ochrona przed propagandą LGBT na ulicach naszych miast. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii gender oraz praktyk przeciwnych naturze i godności człowieka. Komunikat z ostatniej Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie mówi, że ludzki szacunek dla osób identyfikujących się jako LGBT nie może oznaczać bezkrytycznej akceptacji ich postulatów. Przedstawiony tu projekt ustawy podyktowany jest troską o zachowanie ładu moralnego w polskich rodzinach, o bezpieczeństwo i zdrowy rozwój polskich dzieci i młodzieży. Jest także przejawem szacunku wobec Ojczyzny, wartości duchowych i patriotycznych, których pogłębienie jest możliwe, gdy Kraj opiera się na zdrowym i naturalnym prawie Bożym. Stąd zachęta do wszystkich o poparcie tej inicjatywy ustawodawczej.

 

3*Ofiary na Ziemię Świętą będziemy mogli złożyć do puszek w przyszłą niedzielę, 13 września, po Mszach Świętych.

 

4*Zapraszamy na centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża w poniedziałek, 14 września br., które odbędą się w naszej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Diecezjalna Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża. Modlitwa ta będzie stanowić II Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

 1. Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w najbliższy wtorek.
   
 2. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy tradycyjnie w środę. Za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza, patrona spraw trudnych i beznadziejnych, modlimy się w czwartek z racji drugiego czwartku miesiąca. Msze Święte wieczorne w te dni sprawujemy w intencji naszych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony znajdującej się pod chórem po prawej stronie.
   
 3. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, na dzieła charytatywne, misyjne oraz remontowo - budowlane.           
   
 4. Dziś ofiarami do puszek możemy wesprzeć misjonarzy świeckich, którzy posłani przez Ojca Świętego jako Rodzina w Misji, powiedzą teraz swoje świadectwo doświadczenia Pana Boga w tej niełatwej posłudze ewangelizacyjnej ….  
   
 5. Gości i Parafian oraz Jubilatów i Solenizantów nowego tygodnia, polecamy Miłosiernemu Bogu w modlitwie tego kolejnego tygodnia naszej pielgrzymki wiary przez ziemię: Wszechmogący Boże, macierzyństwo Najświętszej Dziewicy stało się początkiem naszego zbawienia, † udziel swoim sługom łaski, * aby święto Jej Narodzenia, które w tym tygodniu będziemy obchodzić, utwierdziło nas w pokoju. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.                                                                 

Ks. Dariusz Knapik, proboszcz

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ