loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

LITURGIA TYGODNIA:

 • Wtorek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
  Honorat urodził się 16 października 1829 roku w Białej Podlaskiej. W roku 1848 wstąpił do Zakonu Kapucynów w Warszawie i w roku 1852 otrzymał święcenia kapłańskie. Był cenionym kaznodzieją, poszukiwanym spowiednikiem i kierownikiem dusz oraz popularnym pisarzem religijnym. Założył wiele zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim bezhabitowych. Przez całe życie dokładał starań, by dać poznać ludziom miłość Boga do człowieka. Zmarł w Nowym Mieście nad Pilicą 16 grudnia 1916 roku.
 • Czwartek, 15 października, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  Teresa urodziła się w roku 1515 w Avili. W dwudziestym roku życia wstąpiła do klasztoru karmelitanek. Za natchnieniem Bożym przeprowadziła reformę swojego zakonu mimo wielu przeciwności. Na podstawie własnych doświadczeń napisała szereg dzieł zawierających głęboką naukę o życiu mistycznym. Zmarła 15 października 1582 roku.
 • Piątek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  Jadwiga urodziła się w Bawarii około roku 1174. W trzynastym roku życia poślubiła księcia Henryka Brodatego, z którym miała siedmioro dzieci. Otaczała troską ubogich i chorych, dla których fundowała szpitale. Po śmierci męża schroniła się do klasztoru w Trzebnicy i tam zmarła 15 października 1243 roku.
 • Sobota, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  Ignacy był po św. Piotrze drugim biskupem Kościoła w Antiochii. Skazany na pożarcie przez dzikie zwierzęta został przewieziony do Rzymu i tam poniósł śmierć męczeńską około roku 107 za panowania cesarza Trajana. W drodze do Rzymu wysłał siedem listów do różnych Kościołów. W tych listach wyłożył naukę o Chrystusie, o Kościele i o życiu chrześcijańskim. W Antiochii czczono go w tym dniu już w IV wieku.

   

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

 • Porządek obchodów Dnia Dziecka Utraconego w Szczecinie:
 • Środa, 14 października 2020 r., godz. 14.15 – 14.45 – Modlitwa Pożegnania Dzieci Utraconych w kaplicy bocznej na Cmentarzu Centralnym (Ku Słońcu 125A), godz. 18.00 - comiesięczna Msza Święta w intencji Rodziców po stracie w kościele Parafii pw. Świętej Rodziny (ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie), a po niej o godz. 19.15 - otwarte spotkanie dla Rodziców w siedzibie Fundacji Donum Vitae (al. Wojska Polskiego 96/3 w Szczecinie);
 • Czwartek, 15 października 2020 r., godz. 9.00 – Pogrzeb Dzieci Utraconych na Cmentarzu Zachodnim (Grobowiec Dzieci Utraconych, ul. Bronowicka), godz. 15.00 – Modlitwa Różańcowa przy Pomniku Dzieci utraconych na Cmentarzu Centralnym (ul. Ku Słońcu, kwatera 80 F – wejście od strony ul. Witkiewicza).
 • W sobotę, 17 października 2020 r., o godz. 10.00 przy Grobowcu Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej w Policach odbędzie się pogrzeb Dzieci Utraconych, których ciała zostały przekazane do zbiorowego pochówku. Do wzięcia udziału w ceremonii serdecznie zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich, którym bliski jest temat szacunku wobec najmniejszych naszych braci i sióstr.         
 • W niedzielę, 18 października br., o godz. 10.00 przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Zapraszamy osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 roku. Chętnych prosimy, aby zgłosili się dzwoniąc (lub wysyłając SMS) pod numery telefonów umieszczone na plakacie.
 • Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, z okazji przypadającej 16 października jedenastej rocznicy śmierci. Msza Święta zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w niedzielę, 18 października br., o godz. 12.00.
   

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

 1. Dzieci, które w maju przyszłego roku chcą przyjąć Pana Jezusa w Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy wraz z rodzicami dziś na Mszę Świętą o godz. 10.30. Po Eucharystii zapisy u ks. Macieja w salce parafialnej.
   
 2. Kandydatów do Bierzmowania (młodzież kl. VII, VIII SP oraz szkół ponadpodstawowych) zapraszamy na spotkanie formacyjne dziś o godz. 18.00. Zapisy u ks. Grzegorza.
   
 3. Na nabożeństwa październikowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Od najbliższego wtorku w modlitwę różańcową włączymy również modlitwę nowenną za Trybunał Konstytucyjny, by nie zezwolił na zabijanie chorych dzieci nienarodzonych.
   
 4. Serdecznie zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego młodzież i studentów. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 20.00 na Starej Kanonii.
   
 5. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary duchowe i materialne. Dziś odbędzie się zapowiedziana ogólnopolska zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
   
 6. Gości i Parafian oraz Jubilatów i Solenizantów nowego tygodnia, polecamy Miłosiernemu Bogu w codziennej modlitwie różańcowej, przez wstawiennictwo Maryi - Matki Miłosierdzia.

 

Do wieczności odszedł w minionym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Jarzy Piszczek. Wieczny odpoczynek … .

 

Ks. Dariusz Knapik, proboszcz

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ