loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

 1. Trwa wizyta duszpasterska, tzw. Kolędę. Po kolędzie chodzi czterech księży. Kolędę zaczynamy o godz. 17.00, w soboty o 14.00.  Ulotki z planem kolędy znajdziemy przy wyjściu z kościoła, w gablotach parafialnych oraz na stronach internetowych katedry.
 2. Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w środę o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta sprawowana będzie w intencji naszych próśb i podziękowań.
 3. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za otwartość drzwi i serc w trakcie wizyty duszpasterskiej, kolędy.
 4. Wszystkim gościom i parafianom, jubilatom i solenizantom oraz radiosłuchaczom Katolickiego Radia Plus, wraz z całym zespołem duszpasterskim katedry życzę, by wdzięczność za łaskę chrztu – sakramentu wiary, otwierała nas na bezwarunkową miłość Boga Ojca i uzdalniała do coraz doskonalszego przyjmowania tej miłości poprzez zasłuchanie w Słowo Boże oraz przyjmowanie pozostałych sakramentów.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

 • Przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie powstała inicjatywa utworzenia „Szczecińskiego Chóru Katedralnego”. W związku z tym zapraszamy uzdolnioną wokalnie młodzież szkół średnich oraz studentów do uczestnictwa w tym projekcie. Zajęcia chóru, tj. przyjmowanie kandydatów oraz próby odbywają się w Kanonii przy Katedrze /biuro parafialne/, w czwartki, w godz. od 18.00 do 19.30.
 • Uprzejmie informujemy, że w sobotę, 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28, 2).       
  Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie:  
  19.01. (niedziela), godz. 18.00 - Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1;         
  20.01. (poniedziałek), godz. 18.00 - Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła;
  21.01. (wtorek), godz. 18.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Energetyków 8; 
  22.01. (środa), godz. 18.00 - Karmel Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b;
  23.01. (czwartek), godz. 19.00 - Bazylika św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a;    
  24.01. (piątek), godz. 19.00 - Kościół pw. Świętej Rodziny, ul. Król. Kor. Polskiej 28;
  25.01. (sobota), godz. 19.00 - Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła,    ul. Św. Jakuba – uroczysta Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa,       stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ